Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek,  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Aziz Milletimiz; 15 Temmuz 2016'da milli mücadele ruhunu aynı kararlılıkla yansıtmış ve tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıkılacağını göstermiştir.” dedi.

Başkan İ.Halil Peltek,  mesajında şunları kaydetti: “Altı yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan kalkışma, demokrasiyle cuntacıların ve millet ile küresel teröristlerin çarpıştığı hain darbe girişimidir. O gece, vatanı için hain teröristlere karşı zafer kazanmamızı sağlayan aziz milletimiz, dünyaya örnek olacak bir kahramanlık göstermiş, devletimizin her kademesinde kümelenen teröristler, etkisiz hale getirilmiştir. Bugün şanlı direnişimizin altıncı yıl dönümünde, millet olarak vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatan müdafaasında şahadet mertebesine eren tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hainlere karşı mücadelede yaralan tüm gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.