CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Eylül’de 18 ili kapsayan CHP Yerel Yönetimler Şanlıurfa Bölge Toplantısı’na başkanlık etti.

Mehmet Şimşek AK Parti'nin Kızılcahamam Kampında Belediye Başkanlarını Uyardı Mehmet Şimşek AK Parti'nin Kızılcahamam Kampında Belediye Başkanlarını Uyardı

Toplantıda, CHP’nin 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin yol haritası belirlendi. İstişarelerin bolca yapıldığı toplantıda yerel seçim çalışmaları için start verildi.

 Böyle büyük bir çalıştaya Şanlıurfa'nın ev sahipliği yapmasının onur verici bir hareket olduğunu ifade eden Başkan Karadağ, çalıştay ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımlarıyla, CHP Yerel yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı'nda, 18 ilimizin il, ilçe, kadın kolları, gençlik kolları, belediye başkanları ve partililerimizle bir araya geldik. Yerel yönetimlerin seçim startı Şanlıurfa'mızdan verildi. Bizler de Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Şanlıurfa'mıza gelişini, İl Örgütümüz, ilçe örgütlerimiz ve tüm partililerimizle coşkulu bir şekilde karşıladık. Oldukça verimli ve bilgilendirici bir gün geçirdik. Kurtuluş meşalesi Şanlıurfa'dan yakıldı, ateşi ise 81 ili sardı. Unutmayalım yerel seçimler demek genel seçimler demektir. Türkiye'nin kurtuluşu demektir. Mücadelemiz bizlere güç, geleceğe yön verecektir! Halkımızın yolu, yolumuzdur" dedi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan