Deva Partisi Ş.Urfa İl Başkanı Av.Ahmet Tüysüz ve il teşkilatı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi eleştirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memleketi Şanlıurfa’da DEVA Partisi tarafından vatandaşların kötü ekonomik koşullar nedeniyle eriyip, boğulduğunu simgeleyen bir etkinlikle protesto edildi.

Atatürk Bulvarı'nda bir araya gelen DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz ve teşkilat mensuplarından oluşan bir grup, kötü ekonomi nedeniyle vatandaşların nasıl eriyip, boğulduğunu göstermek için altlarına buz tabakası koyup, eridikçe boğazlarına taktıkları urgan nedeniyle boğulduklarını anlattı.

Deva Partisi Ş.Urfa İl Başkanı Av.Ahmet Tüysüz ve il teşkilatı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım, günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomiyle daha fazla önem kazanmaktadır” sözlerine açıklık getirmek üzere bir etkinlik düzenledi.

Ağaçlara asılı urganı boyunlarına geçiren ve ayaklarının altında buz kalıpları ile bir açıklama yapan İl Başkanı Tüysüz, bakan Nebati’nin sözlerine göndermede bulunarak;

İYİ Parti Akçakale Başkanı Toygar Güven Tazeledi İYİ Parti Akçakale Başkanı Toygar Güven Tazeledi

“Bu sözleri altın harflerle yazıp çerçeveletip duvara asmak isterdik. Üstelik sayın bakan dediklerimi anlamayanlar varsa bir nöroloji uzmanına görünsün dedi. Biz Deva Partisi olara bu şekilde kimseyi incitmeyi doğru bulmuyoruz. Ekonominin buz gibi erimekte olduğunu o erirken urganın bizi boğmak üzere olduğunu bu şekilde göstermek istedik. Kimseye anlaşılmayan kelimelerle de konuşmuyoruz bir uzmana görünmeyi değil tam tersine işi uzmanına bırakın diyoruz.” dedi.