Hafta sonu DEVA Partisi Eyyübiye ilçe başkanıyla ilgili gündeme gelen iddiaya Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz açıklamada bulundu.

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz gündeme ilişkin yaptığı açıklamada :"Siyasette bir yanlışı düzeltmek için “aslında öyle değil böyle demek istedi” mealindeki savunmaları çok komik bulduğumu ifade etmek isterim. Onun yerine hepimiz insanız, insan et ve kemikten ibarettir, hata  insana mahsustur demeyi tercih ederim.

Gök, Cumhurbaşkanın Mitingi İçin Çalmadık Kapı Bırakmıyor Gök, Cumhurbaşkanın Mitingi İçin Çalmadık Kapı Bırakmıyor

Eyyubiye İlçe Başkanımızın 8 yıl önce ifade ettiği “bu devlet ne kadar Türkünse o kadar da Kürdün ve Arabındır. Türk, Kürt ve Arap devleti sahiplenmeli devlet de aralarında ayırım yapmamalıdır.” şeklinde anlaşılması gereken açıklamasının asıl manasından kopartılarak 8 yıl önce değil de sanki yeni ve bambaşka şeyler söylemiş gibi piyasaya sunulmasını çok ucuz bir argüman olarak görüyor ve doğru bulmuyorum. O ifadelerin içinde doğru bulmadığım katılmadığım hususlar da yok değil ancak o demeçten sosyal medyaya yansıtıldığı gibi bir sonucu çıkarmak da mümkün değil"dedi.