Çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve 13 ilçenin kongrelerini tamamladıklarını ifade eden Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İsmail Yavuz, “Hiçbir parti ile ittifak yapmayıp seçime tek başımıza gitmek istiyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

‘’GENÇLER PARTİMİZE ÇOK FAZLA TALEP GÖSTERİYOR’’

Çalışmalarımız güzel gidiyor. Bizim 13 tane ilçemiz var ve bu 13 ilçenin tamamının kongresi yapılmış ifadelerini kullanan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İsmail Yavuz:’’ İlçe başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve bilim başkanlarımız mevcut. Şuanda hiçbir eksikliğimiz yok. Biz gece gündüz çalışıyoruz. Durmak yok. Vatandaşların partimize talebi çok ve aynı zamanda gençlerin ve eğitim almış insanlar daha fazla talep ediyor partimize. Partimize gelen gençlerimize önem veriyoruz. 2019 yılında kongre yaparken elli artı elli kongre kurduk ama aslında bizim partimizin tüzüğü yirmi beş artı yirmi beş ama biz bir karar aldık ve elli artı elliye çevirdik.

‘’30.000 ÜZERİNDE ISLAK İMZALI ÜYEMİZ VAR’’

Şuandaki yönetimimiz 100 kişidir. 14 kişide ismi kurulu yedek asilimizdir. Bizim merkez ilçelerimizde de aynı şekilde yirmi beş artı yirmi beştir. 3 tane daha farklı merkez ilçemiz var bunlarla beraber 265 yöneticimiz bulunmaktadır. 30.000 üzerinde ıslak imzalı üyemiz var ama Şanlıurfa’da Yargıtay’da görünen üye sayımız ise 10.000 in üzerinde. Dr. Fatih Erbakan bir hafta önce Ankara’da bir toplantı yaptı ve bütün il başkanları, ilçe başkanları, MKK üyeleri, genel başkan yardımcıları, katıldı sayın başkanımız ise herkesin fikrini aldı. Tabiki ittifak konusunda kimse pek yanaşmadı. Yarı yarıya Hiçbir parti ile ittifak yapmayalım diye tek başına seçime gidelim diye bir karar çıktı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur’dan Şanlıurfa Teşkilatına Ziyaret AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur’dan Şanlıurfa Teşkilatına Ziyaret

‘’BİZ SEÇİME HAZIRIZ VE GENEL BAŞKANIMIZI CUMHURBAŞKANI YAPMAK İSTİYORUZ’’

Türkiye genelinde yapılan anketler sonucunda bizim baraj sorunumuz yok. Bizim oylarımız şuanda yüzde 10’un üzerindedir ve bu sayı gittikçe yükselir. Şanlıurfa’ya baktığımızda ise hiçbir sorunumuz, sıkıntımız yok. Biz seçime hazırız ve genel başkanımızı cumhurbaşkanı yapmak istiyoruz, iktidara gelmek istiyoruz ve iktidarı devir almak istiyoruz. Bizim şuanda genel merkezimizde bakanlık yapan, müsteşarlık yapan, müdürlük yapan elemanlarımız var. Bizim hiçbir genel merkezde başkanlık ile ilgili sıkıntımız yok. Biz iktidara talibiz, vatandaştan oy istiyoruz. Sayın başkanımızın her yönüyle çalışmaları devam ediyor’’ sözlerinde bulundu.