Şanlıurfa’da bayram alışverişi Ceylanpınar ilçesinde pazarcı esnafın yüzününü güldürdü, kent merkezinde ise beklenen yoğunluk yaşanmadı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Ramazan Bayramı'na iki gün kala bayram alışverişi pazarcıların yüzünü güldürdü. Pazarda bayram alışverişi dolayısıyla yoğunluk oluştu.

Turgut ÖzalMahallesi'nde tezgah açan pazarcılar, bir süredir işlerinin durgun olduğunu fakat yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle piyasasının tekrar canlılık kazandığını söyledi.

Pazarcı esnafı Celal Toprak, “Viranşehir’de ikamet ediyorum. Bugün Ceylanpınar pazarına geldim. Daha önce işlerimiz durgundu şu andan itibaren çok şükür, Allaha hamdolsun işlerimiz yoluna girdi.

Ramazan Bayramı nedeniyle biraz daha iyi oldu işlerimiz. Buna da çok şükürler olsun” dedi.

Pazarcı esnafı Hikmet Telden de, “Ben üniversite mezunuyum ama şu anda ayakkabıcılık sektöründe çalışıyorum. Son yaşanan zamlar nedeniyle alış veriş şu ana kadar durmuştu. Ramazan

Bayramı'nın gelmesiyle birlikte alış veriş hızı arttı” şeklinde konuştu.

Gözden kaçırmayın

Urfa Acil Bir Şekilde Afet Bölgesi İlan Edilsin Urfa Acil Bir Şekilde Afet Bölgesi İlan Edilsin

Pazar alış verişi yapmaya gelen Abdullah Göğüş ise “Kriz gelmiş, her şey zamlı ama ne yapalım. Ekmek parası diye biz de evden çıkıyoruz, bizi Allah nereye kadar götürürse. Yaşanan kriz

olmasaydı iyi olurdu. Bu bayramda da Allah büyüktür bakalım nereye kadar tırmalayacağız” diye konuştu.