Beton dar bir sokağın soğukluğunda Başkan Beyazgül’ü fark eden çocuklar Kış günü ayaklarındaki terlikle ona doğru koşup karşılıyor. Fotoğrafta Başkan Beyazgül’ün de üşüdüğü görülüyor.

İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor  İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor 

Çocuklardan biri Başkan Beyazgül’ün elini diğeri ise annesinin elini tutarak ısınıyor. Evlerinin dik yokuşlu sokağında Başkan Beyazgül’ü karşılayan dezavantajlı mahallenin ailelerine, yardım kolileri de geriden geliyor.

Birkaç dakika sonra soğuk beton evin bir odasında bağdaş kurup ailelenin taleplerini dinleyen Başkan Beyazgül, çocuklara oyuncak vererek sevindiriyor. Başkan Beyazgül’ün, bu ritüeli her hafta sonu cumartesi günleri aksamadan devam ediyor.

Başkan Beyazgül’ün il dışında olduğu Cumartesi günlerinde ise başkanlığa vekaleten bakan yardımcıları, daire başkanları dezavantajlı mahallelerdeki aileleri unutmuyor.

Sosyal belediyeciliğin hakkını vermeye çalışan Başkan Beyazgül, yaptığı açıklamada “Her Cumartesi hemşehrilerimizle buluşma günümüz. Hoş sohbetleriyle motive oluyor, şehrimize daha çok hizmet etmek için enerji depoluyoruz” diyor.