Kasım Gülpınar’ın AK Parti’de iken adaylık istemediğini açıklayan Bozdağ, “Kasım Bey, Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘Ben adayım’ demedi. Görüşmek isteseydi her zaman görüşür, görüşebilir. Onu demedi Yeniden Refah’a gidip adaylık pazarlığı yaptılar” dedi.

Bozdağ, “Makam mevki derdinde değiliz diyenler makam için parti değiştirdi. Bunun lamı cimi yok. “diye konuştu.

KASIM GÜLPINAR'DAN BEKİR BOZDAĞ'A JET YANIT: BEKİR BEYİN SÖYLEDİKLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Kasım Gülpınar'dan Bekir Bozdağ'a yanıt gecikmedi. Gülpınar “Ben kimseyi hançerlemedim. Her şeyi açık açık söyledim. Urfa halkının bir talebi vardı. Benim aday olmamı istiyorlardı. Bekir Bozdağ’a bunu söyledim. Bunu anlattım. Üstelik ben aday olmak istemediğim halde… Bekir Bozdağ’ın söylediği doğru bir şey var. O da şu, “ben adayım” demedim. Niyetim aday olmak değildi. Ama halkın talebine sırtımı dönemezdim. Niyetim istifa etmek de değildi. Partimle (AK Parti) Urfa halkının talebine yanıt vermekti. Ama Urfa halkının talebini görmediler. Halka rağmen halkın istemediği bir aday gösterdiler. Üstelik istifa etmemi engellemek için çalışanlar da onlardı. Bunun için yapılan toplantıya da katıldım. Bir çözüm bulmaya çalıştım. Eğer Refah Partisi ile anlaşmış olsam, hançerleme niyetinde olsam neden bunu yapayım? Bekir Bey’in söylediği sözler gerçeği yansıtmıyor.”dedi.

Bozdağ’ın TGRT Haber’de canlı yayınında yaptığı açıklamalar şöyle; “Bizim gündemimizde Kasım Bey, hiç olmadı. Aday değildi. Milletvekilleri olarak bizden adaylık istemedi. Kendisine sordum “Aday mısın?” dedim. ‘Ben aday değilim ama Urfa beni istiyor’ dedi. ‘Benim adaylık düşüncem yok’ dedi. Adaylık müracaatı olsaydı o zaman konuşulurdu.

Hiçbir milletvekilimizde Cumhurbaşkanımıza çıkıp da ‘falan aday olmasın’ diye bir beyanda bulunmamıştır. Milletin gözünün içine baka baka böyle şeyler söylüyorlar. 8 Vekilde Cumhurbaşkanımızla görüşmedi, hiçbir arkadaşımızın da böyle bir görüşmesi yok.  Biçim partimizin aday belirleme süreçleri var. Anketler yapılıyor, alan taramaları yapılıyor. “

“VERİLMEYEN BİR TEK GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞU KALDI “

“Kasım Beyi Cumhurbaşkanımız dört dönem vekil yaptı. Şanlıurfa’nın son 12 yılında iyisi ile kötüsü yaptığı işler var, iyisi ile kötüsü mesuliyeti var. İki dönem MKYK üyeliği, 2 dönem AB Uyum Komisyon Başkanlığı yaptı. En son genel başkan başdanışmanı, tüzüğe aykırı olduğu halde fiilen MYK’ya da aldı. Verilmeyen genel başkanlık koltuğu kaldı.

Sayın cumhurbaşkanımız güvendi görevler verdi. Diğer bir aday iki dönem belediye başkanlığımızı yaptı. Bizden aday adayı oldular. Kasım Bey’in adaylık müracaatı yok. Kendinin bir talebi yok, etrafı talep iletiyor. Bizden adaylık çıkmayınca başka partiden aday oldular. Koltuk verirseniz sizdeniz, vermezseniz verendeniz. Burada ilke etik yok. 12 yıl size bu kadar imkân ve fırsat vermiş bir kalemde siliyorsunuz.” 

“ERDOĞAN SEVGİSİ DEĞİL, ERDOĞAN’A İHANETTİR “

Kasım Bey, Sayın Cumhurbaşkanımıza ’Ben adayım’ demedi. Görüşmek isteseydi her zaman görüşür, görüşebilir. Onu demedi Yeniden Refah’a gidip adaylık pazarlığı yaptılar. Bu çok açık bir şekilde Erdoğan sevgisi değil, Erdoğan’a ihanettir, Cumhurbaşkanımızı arkadan önden  hançerlemektir. Urfalılar böyle düşünüyor. Size Urfa’nın her şeyi hakkında tasarruf yetkisini kullanmışlar, belediye başkanlığı verilmeyince başka yere gitmişler. 

“ADAYLIK TALEBİ BULUNMADAN KÜSÜP BAŞKA YERE GİTTİ “

“İstifasından önce görüştüm. AK Parti Şanlıurfa’da Kasım’dan ibaret değil, Erdoğan’dan ibaret. Şanlıurfa’da Kasım gidince bütün Urfa gitmiş AK Parti’den gitmiş gibi bir hava estiriliyor. Ahmet Davutoğlu ‘Anadolu’ya selamün aleyküm derim, herkes arkamdan gelir’ dedi ama öyle olmadı.  Şanlıurfa’da muhabbet bana değil, Sayın Cumhurbaşkanımıza.  Sayın Cumhurbaşkanımıza muhabbeti  müktesebi görüp bana ait muhabbet gibi algılamak doğru değil.

Cumhurbaşkanımızdan adaylık istese ne olurdu verilebilir mi bilemiyorum. Ama adaylık istemedi. Adaylık talebi bulunmadan küsüp başka yere gitti. Canları sağ olsun.  Şanlıurfa’lıların hepsi bunları değerlendirecektir. Bugün Erdoğan kaybetsin diye gece gündüz çalışan, DEM’in kazanabilme ihtimaline karşı bunu gözardı edenler, Erdoğan kaybetsin diye çalışmak Erdoğan sevgisi izah edilemez. Tamamen riyakar bir yaklaşım”

Ayşe Çakmak'tan Borç Savunması ! Ayşe Çakmak'tan Borç Savunması !

“MAKAM MEVKİ DERDİNDE DEĞİLİZ DİYENLER MAKAM İÇİN PARTİ DEĞİŞTİRDİ “

“Bir kişi ‘Ben aday değilim, hiçbir makam istemiyorum’ diyor. Aday olmayınca koşa koşa başka partiye gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza  gelmiş olsa ben böyle istiyorum dese MKYK üyesi görüşme imkanı var. Bir MKYK üyesinin Cumhurbaşkanımıza ulaşamaması  bunun aslı yok. İstediği zaman ulaşabilir.

İstifa edip Yeniden Refah’la görüşeceğine dair haberler çıkınca kendisine sordum “Siz AK Parti’nin MKYK üyesisiniz öte yandan başdanışmansınız böyle bir görüşme yapıyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın  izni onayı var mı? ‘diye sordum ‘Yok’ dedi. ‘Ben sadece Refah’la görüşmüyorum, İyi Parti ile görüşüyorum, DEVA ile görüşüyorum,

CHP ile görüşüyorum hepsiyle görüşüyorum’ dedi. Kendi gücünü siyasette değil, kendinde gören bir yapısı var,herkes ona mecburmuş gibi bir yapısı var. ‘Ben aday değilim diyorsunuz ama çevreniz falan partiye geçecek’ diyorlar dedim. ‘Siz Tayyip Erdoğan olun ben de sizin yerinize geçeyim.

Ben size desem ki ‘Benim etrafım böyle diyor, aday olursa burada olmazsa falan yere geçecek’ bunu nasıl anlarsınız diye sordum. Cevap vermedi. Ben verdim. Bu tehdit algılamasına neden olmaz mı? Aday yaptınız buradayım, yapmazsanız gidiyorum. Makam mevki derdinde değiliz diyenler makam için parti değiştirdi. Bunun lamı cimi yok. “

“ŞANLIURFA’DA YENİDEN REFAH AK PARTİ REKABETİ YOK”

“Şanlıurfa’da Yeniden Refah AK Parti rekabeti yok. Kamuoyunda yapılan bütün çalışmalarda AK Parti’nin önde olduğunu görüyoruz. Zeynel Abidin Beyazgül büyükşehirde önde görülüyor.  DEM Parti Şanlıurfa’da pusuya yatmış durumda. CHP, kente uzlaşısı adı altında uzlaşı yaptı. CHP Şanlıurfa’da usulen aday gösterdi.

Gizli bir yarış var. Onlar su gibi akıyorlar. DEM şöyle bir hesap yapıyor. Yeniden Refah AK Parti’den 200 bin oy bölerse zaten çalışmamamıza hacet yok diyorlar. Bir yandan DEM, bir yandan FETÖ, bir yandan PKK, AK Parti’den daha fazla parçayı öbür tarafa aktarmak istiyorlar. Şanlıurfa’da Cumhurbaşkanımıza büyük bir muhabbet var.

Şanlıurfa Erdoğan’la hesaplaşılacak bir il olarak seçilmesine Şanlıurfalılar müsaade etmez. Seçim sonuçları da bunu gösterecektir. Algı, değil, troller değil, halk kazanacaktır. “
 

Editör: Urfadasin Haber