Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ümit Zeydoğlu bel fıtığı ve boyun fıtığı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ümit Zeydoğlu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; 
Bel fıtığı hayat kalitesini çok çok düşürür. O yüzden hastaların erken dönemde gelip hem boyun hem belden dolayı operasyon gerektiren bir durum varsa bize başvurup gerekli işlemlerin yapılması için tedaviye başlamaları gerekir. 

HIV Enfeksiyonu Önlenebilir Bir Hastalıktır HIV Enfeksiyonu Önlenebilir Bir Hastalıktır

Ayrıca İki milyonu aşkın nüfus içerisinde pediatrik nöroşirurji bakımından gördüğümüz beyinde su toplanması hidrosefali ve meningomyosel bel açıklığı diye halk arasında tabir edilen vakalar çok çok fazla görülmektedir. 

Bunların önlenmesi açısından en önemli tavsiye edebileceğimiz şey gebelik öncesi artık gebelik süresince onların tanısı ve onlara yönelik teşhisidir.
Hidrosefali ya da bir meningomyelosel oluştuğu zaman tedavisi çok zor olmaktadır. Hastaların bütün bir hayatını etkilemektedir hem pediatrik nöroşirürji çocukluktan itibaren hemde Servikal Disk Hernisinde ellerde uyuşma, karıncalanma, kuvvetsizlik oluştuğunda ya da lomber disk Hernisinde bel fıtığında bacaklarda ağrı ya da kuvvetsizlik oluştuğunda doğru zamanda bize başvurursanız Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bütün yüksek teknolojiyle her türlü tetkik ve tedavi operasyonlar yapılmaktadır ”