BELEDİYE HALKI MAĞDUR ETMEMEYE ÇALIŞIYOR

Şanlıurfa’nın trafiğine nefes aldıracak olan Abide Köprülü Kavşağı projesi inşaatından dolayı kentte 2 gün su kesintisi yaşandı. Belediye halkın tedbir alması için günler öncesinden uyardı. Ancak buna rağmen belediye vatandaşların mağdur olmaması için mahalle mahalle su tankerini dolaştırarak içme suyu dağıtı.  Su tankeriyle halka su dağıtan belediyeden su almak isteyen vatandaşlar tencere şişe ve evinde ne bulduysa getirip ihtiyacını gidermeye çalıştı.

eyyübide su tankeri ile su dağıtımı

MAHALLE MAHALLE SU DAĞITIMI GECE VE YARIN DA GÜN BOYU DEVAM EDECEK

Belediye ilk dağıtımını Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi Bahçelievler Bölgesinde başlattı. Ardından tankerler Eyyübiye ilçesinde de görülmeye başlandı.  Tankerler daha sonra diğer mahalleleri dolaşmaya çıktı. Vatandaşların belediye tankerinden su alması esnasında ise renkli görüntüler oluşturdu. Su dağıtımının gece ve yarın da devame edeceği bildirildi. 

ŞUSKİ'DEN AÇIKLAMA: MAĞDURİYET YAŞANMAMSI İÇİN TANKERLERLERLE SU İHTİYACINI KARŞILIYORUZ

Bu arada ŞUSKİ Genel Müdürlüğü de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz kısa süreli olan su kesintisinden etkilenen bazı noktalara talep doğrultusunda tankerlerle su temini sağlayarak vatandaşların mağduriyet yaşamaması için su ihtiyacını gidermektedir."denildi.

URFALILAR YILLAR ÖNCESİNE GİTTİ

Tankerle su dağıtımı

Öte yandan belediyenin tankerle su dağıtımı Şanlıurfalıları yıllar öncesine götürdü.  Yaklaşık 40 yıl önce Şanlıurfa’da bazı mahallere şebeke suyu verilmediği için yine böyle halka tankerle su dağıtılıyordu.

Bugün Tankerle Su Dağıtımın İşte O Videosu