Kısa adı GAPTAEM olan GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü idareci ve teknik heyeti bugün besi osb'yi ziyaret etti

JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı JASAT, Cinayet Zanlısını Hilvan'da Sahte Kimlikle Yakaladı

GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü müdürü İbrahim Halil Çetiner ve enstitü hayvancılık bölümü veteriner hekim ve zooteknistlerinden oluşan heyet bugün ortak proje yapmak için besi osb'yi ziyaret etti.

Toplantıda besi OSB bölge müdürü Rüstem Coşkun yapılan çalışmalar ve Geleceğe yönelik hedeflerden bahsettikten sonra ortak proje imkanları görüşüldü.


GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü müdürü İbrahim Halil Çetiner enstitü olarak küçükbaş hayvancılıkta çalıştıklarını ve büyükbaş hayvancılık ve özellikle Besi hayvancılığı, üzerine proje yapmak istediklerini belirtti. Hayvancılık konusunda işletmelere eğitim verebileceklerinin altını çizen İbrahim Halil Çetiner yem rasyonları ve hayvan refahı konusunda da proje yapılabileceğini ifade etti.


Daha sonra saha gezisi yapılarak inşsatı devam eden işletmeleri ve tamamlanan işletmeleri gezen heyet, biyogazdan elektrik üretim tesisini inceleyerek üretim sonrası kalan sıvı ve katı gübrenin toprak verimliliği açısından projelendirilmesi konusunda mutabık kaldı.