Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Balıkayağı Kavşağı yapımında mezarlık direnci gösterilmeseydi şimdi bitmesine 2 ay kalmıştı” dedi.

Meteoroloji Çalışanları Mağdur Ediliyor! Meteoroloji Çalışanları Mağdur Ediliyor!

Balıkayağı kavşağını yapmak için bundan 6 önce başladıklarını hatırlatan Başkan Beyazgül, devamına da 1800 metrelik bir kavşak yapmayı pullandıklarını dile getirdi.

“O DİRENÇLE KARŞILAŞMASAYDIK AÇILIŞINA 2 AY KALMIŞTI”

Balıkayağı Kavşağını yapmak için mezarlığın kaldırılması gerektiğinin anımsatan Başkan Beyazgül  “Mezarları taşıyalım diye rica ettik. Gelin size bir mezar yerine ne kadar istiyorsanız yeni mezarlıkta verelim dedik. Hemen direnç gösterildi. Pankartlar açıldı. Yazılar yazıldı. Araya insanlar girdi ‘Biz mezarları kaldırtmayız.’ Denildi.  Eğer bu dirençle karşılaşmamış olsaydık. Şuanda Balıkayağı Kavşağı inşaatı 3 ayını tamamlamıştı. Açılışına 2 ay kalmış olacaktı.” İfadelerini kullandı.

“HALKIMIZ ARKAMIZDA “

Ne zaman bir yere el attıklarında bir dirençle karşılaştıklarından yakınan Başkan Beyazgül açıklamasını şöyle sürdürdü; “Urfa’ya yazık ediliyor. Peki bu güne kadar karşılaştığımızda durduk mu? Durmadık. Devam ettik. Çünkü Urfa’nın ihtiyacını bildik gördük. Başardık mı? Evet başardık. Başarmaya devam edecek miyiz? Evet edeceğiz. Çünkü biz doğruları yapıyoruz. Doğruların önünde kimse duramaz. Halkımız arkamızda. Ama işlerimizi geciktiriyorlar. Artık bir kısım insanların bu anlayıştan vaz geçmeleri lazım.”