31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı AK Parti'den Yeniden Refah Partisine geçerek el değiştirdi.

Kamuoyunda seçim sürecinde ve seçimden sonra merakla sorduğu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ne kadar borcu olduğu konusu gece saatlerinde resmi olmayan ancak bazı sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

BORÇ DOLAR KURUNA GÖRE 350 MİLYON DOLAR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 11 milyar 219 milyon 681 bin 442 TL 20 kuruşluk borcuyla Türkiye’de en borçlu olan belediyesi sıralamasında ilk sırada yerini alarak bu alanda rekor kırdı. Borcun Bugünki dolar kuru ile  350 Milyon Dolar

BORÇ ESKİ PARAYLA 11 KATRİLYON 200 TRİLYON. TAM BİR  "BEYTÜL-TALAN"

Paylaşılan borç tablosunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin borcu eski parayla 11 Katrilyon 200 trilyon.

Şahin Parmaksız Borç

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞANBEL Genel Müdür Yardımcısı Şahin Parmaksız, belediyenin borç tablosunu X hesabından "Beytül-Talan…" notuyla paylaşırken  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ömer Yılan'ın da belediyenin borç tablosunu hiç bir mesaj yada not yazmadan paylaştı.

Birecik’te Yetiştirilen Aşılı Fideler Bölgenin Üretimine Büyük Katkı Sağlıyor Birecik’te Yetiştirilen Aşılı Fideler Bölgenin Üretimine Büyük Katkı Sağlıyor

Ömer Yılan

ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL: SOSYAL MEDYADA DOLAŞAN BORCUN GERÇEKLE ALAKASI YOKTUR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sosyal medyada gündem olan belediyenin borcuyla ilgili "Gerçekle alakası yoktur" deyip açıklama yaptı.

Zeynel Açıklama Borç

Beyazgül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bir kısım sosyal medya hesaplarından belediyemizin geçmiş dönem borçları ile ilgili iddialar yayınlanmıştır, bu iddiaların gerçek ile alakası yoktur.Resmi açıklama yapıldığında cevabımızı vereceğiz."dedi.

Editör: Urfadasin Haber