Cumhur İttifakı Adayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Belediyecilik alanında kentte birçok projeyi hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

AK Parti MKYK'sında Şanlıurfa Yenilgisi de Ele Alındı AK Parti MKYK'sında Şanlıurfa Yenilgisi de Ele Alındı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Millet Bahçesinde gerçekleşen STK buluşmasına kentte faaliyet gösteren çok sayıda STK temsilcisi katıldı. STK temsilcileri yeni dönemde Başkan Beyazgül’e tam destek verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, STK buluşmasında son 5 yılda yapılan proje çalışmaları ile yeni dönemde yapılacak olan çalışmaları anlattı.

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’GÜZEL BİR EKİPLE İYİ BİR TECRÜBEYE SAHİP OLDUK

Son 5 yılda birçok projeyi Şanlıurfa’ya kazandırdıklarını ve yeni dönemde de birçok proje çalışmalarının olduğunu anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Gelecekle ilgili projelerimizde hazır. Yeni dönemde hayata geçireceğimiz Projelerimizi geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz lansmanda kamuoyu ile paylaştık. Projelerimizin arasında raylı sistem var. Raylı sistem ile ilgili olarak çalışmalarımızı tamamladık. Proje ihalesini yaptık ve İnşallah en kısa zamanda inşaat ihalesine geçeceğiz. Kentin ulaşım master planı yoktu ve kentin ulaşım master planını hazırladık. Tugay komutanlığının yeri var ve bu yer için çalışmalarımızı önceden başlatmıştık ve bu çalışmamızı sürdüreceğiz. Yeşil ağırlıklı bir alan olacak. 400 proje ve bunlar büyük projeler. Geçenlerde 100 projenin açılışını yaptık. Sadece 174 yapıyı kamulaştırıp yıkarak alanı Kızılay Çay Bahçesine dönüştürüp Şanlıurfalıların hizmetine açtık. Araç, ekipman ve tesislerimizle Allah’ın izniyle şehrimize bundan sonra da çok güzel hizmetler yapacağız. Yaptığımız çalışmalarla Şanlıurfa çok değişti. Fikirsel ve zihinsel dönüşümü de beraber sağlamak isterdik. Araç filomuzu güçlendirdik ve hiçbir eksiğimiz kalmadı. Güzel bir ekiple iyi bir tecrübeye sahip olduk. Kurumsal bir yapıya sahip olduk ve çok işler yaptık. Pandemi döneminde de çalışmalarımıza aralık vermeden sürdürdük. Kent trafiği için 180 kameralı bir sistem kurduk. Belediyede kurduğumuz dijital sistem kurduk. Belediye hizmet yeridir, halka hizmet yeridir. Allah nasip etti bunu Şanlıurfa’da yaptı. İnşallah bundan böyle de Allah’ın takdiridir devam ettireceğiz.
STK Temsilcileri ise yapılan çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ettiler. 
 

Editör: Urfadasin Haber