Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’ın lideri Sisi ile el sıkışmasının ardından Şanlıurfa’da adı Topçu Meydanıyken, Rabia Meydanı olarak değiştirilen meydan yeniden gündeme geldi

Urfa Büyükşehir Engelsiz Kitap Lansmanı Düzenleyecek Urfa Büyükşehir Engelsiz Kitap Lansmanı Düzenleyecek

Mısırda yaşanan darbede Rabia Meydanında öldürülen Esma Biltaci, Türkiye’de gündem olmuş ve Rabia ismi ve işareti çeşitli illerde meydanlara verilmişti. Bu çerçevede Şanlıurfa’da Topçu Meydanın ismi Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilerek Rabia Meydanı olmuştu.

Şanlıurfa’da halkın büyük bir çoğunluğu karşı çıkmasına rağmen Topçu Meydanın isminin Rabia Meydanı yapılası şu sıralar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’ın lideri Sisi ile el sıkışmasının ardından yeniden gündeme geldi.

BAŞKAN BEYAZGÜZ TOPÇU MEYDANI İSMİNİ GERİ VERECEK Mİ İŞTE CEVABI 

Topçu Meydanın adı geri iade edilmesi istenirken Kanal Urfa Televizyonunda Ferhat Özer’in sunduğu Yüz Yüze Siyaset Programında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Topçu Meydanı ile ilgili kendisine yöneltilen soruya “Halkımız bu konuyu tartışsın. Kararını versin. Bazen bir adım atıyoruz bir taraf karşı çıkıyor. Başka bir adım atıyoruz bu sefer öbür taraf karşı çıkıyor. Yani burada halkımızın bir konsesyum oluşturması lazım. Bir karar vermesi lazım. Biz halkımızın vereceği karara saygılıyız tabi. ”cevabını verdi.