Avukat Feyza Altun : 'Bu Tayyargiller size tanıdık geliyor mu?' paylaşımıyla çifte dikkat çekti.

Dilan ve Engin Polat hakkında açılan soruşturmanın başından beri takipçisi olan Feyza Altun, şimdi de masaya Özlem Lina ve  Siverek bağlantılı Tayyar Öz çiftini yatırmaya karar verdi. Altun, X hesabından art arda paylaşımlarda bulundu.

Instagram'da 2,5 milyon takipçisi olan Tayyar Öz, çocukları ve eşiyle yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor, aynı Dilan Polat gibi hayatını 'fazla şaşaalı ve abartılı' yaşadığı gerekçesiyle eleştiriliyor, hatta Dilan Polat'ı taklit ettiğine inanılıyor.

Feyza Altun, Perşembe günü "Bu ikisine de bakmamız gerek arkadaşlar" diyerek sosyal medya fenomeni Özlem Altınok Öz ve doktor eşi Tayyar Öz'ü işaret etmişti. Çift sosyal medya da paylaştıkları şaşalı gönderileri silmeye başladığı ortaya çıktı.

Altun önce, "Bu Tayyargiller sürekli sağlık beyanında bulunuyor. Adam ortopedistmiş ama gece gündüz krem ve içinde bal olan bir ürünü 1 yaş altında çocuklara öneriyor. Daha önce sağlık beyanından 340 bin TL ceza yemişler" iddiasında bulundu.

Şanlıurfa Valiliğinden Açık Alanda Gösteri, Yürüyüş ve Toplantı Yasağı Şanlıurfa Valiliğinden Açık Alanda Gösteri, Yürüyüş ve Toplantı Yasağı

Ardından çiftin bir videosunu paylaşarak, "Bu Tayyargiller size tanıdık geliyor mu? Dandik kremler ve bebekler için macun satarak havuzlu villalarda yaşıyor, Range'lere biniyorlar..." ifadelerini kullandı.

Sosyal medya kullanıcılarının, çiftle ilgili paylaşımlarına da yer veren Feyza Altun, Özlem ve Tayyar Öz'ün çekiliş yapıp, kendi yönettikleri hesaplara kazandırdığını ve hemen kullanıcı adını değiştirdikleri gibi iddialar olduğunu belirtti.

"BU ÇEKİLİŞLER İÇİN İZİN ALINDI MI?"

154 TL üzeri çekilişler için izin alınması gerektiğini belirten Altun, "Bu çekilişler için izin alındı mı? Alındıysa yerine getirildi mi? Çekiliş sonuçlarını ilan yemeyen veya çekiliş taahhüdünü yerine getirmeyen kişiler hakkında yüz bin liradan on milyon liraya kadar adli para cezası ve iki aydan iki seneye kadar hapis cezasına karar verilebilir" dedi.

Özlem ve Tayyar Öz'ün kozmetik sattıkları firmayı 2021'de kurduğu ve 2022'de de 245 bin TL vergi ödediğini iddia eden Feyza Altun, "2022 model bir Renge Rover 13-14 milyon. Bir milyon kar edip 13 milyonluk arabaya binmek neredeyse imkansız gibi" dedi.

SOYADINI MI DEĞİŞTİRDİ?

Altun, Tayyar Öz'ün Maraşlı olduğunu ve mecburi görevini Urfa Siverek'te yaptığını iddia etti. "Buralara baktığımda ise 'Tayyar Özsefil' isimli bir ortopedi uzmanı görüyorum. Maraşder'in de bir üyesi Tayyar Özsefil isminde" olduğunu belirten avukat, bunu ya büyük bir tesadüf olduğunu veya Tayyar’ın soyadını değiştirdiğini iddia etti.

Ve son olarak, Dr. Tayyar Öz'ün kliniğinin internet sayfasındaki doktorlara bakıldığında hep yabancı isimli doktorların çıktığını gösteren bir video paylaştı ve durumun şüpheli gözüktüğünü ima etti.

feyza altun yazdı

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARINI SİLMEYE BAŞLADILAR

Avukat Feyza Altun’un açıklamamalarından sonra bazı sosyal medya hesapları Özlem Lina ve Tayyar Öz çiftinin daha önce kendi sosyal medya hesaplarından paylaştıkları gönderileri silmeye başladıklarını bildirdi.