Birecik Devlet Hastanesi 95 bin nüfusa hizmet verirken Başhekimi Uzm. Dr. Müslüm Şahin, hastanenin ihtiyaca cevap verip vermediğini anlattı

İçine Buz Atıp İçince Klima Etkisi Yapıyor İçine Buz Atıp İçince Klima Etkisi Yapıyor

Birecik Devlet Hastanesi’nin 150 yatak kapasitesi olduğunu 11 Yenidoğan olmak üzere toplamda 37 yatak ile yoğun bakım hizmeti verdiğini dile getiren Başhekimi Uzm. Dr. Müslüm Şahin, şunları dile getirdi; 
Görüntüleme hizmetleri olarak “MR, tomografi, acil ultrason hizmetleri vardır. Laboratuvar hizmetleri 7/24 şeklinde çalışılmaktadır. 
Bu kapasiteyle çevredeki birçok ilçenin özellikle Suruç, Bozova ve Halfeti’nin yakın köyleri Karkamış’ın yakın köyleri de bu hizmetten faydalanmaktadır. Hastanemizde ortalama günde 2000 hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda “a’b’c” grubu ameliyatlar özellikli ameliyatlar dediğimiz ameliyatlar la beraber toplamda günlük ‘25’ ameliyat yapılmaktadır.
 Birecik Devlet Hastanesi olarak 500’ün üzerinde Evde Bakım hastalarına 2 ayrı ekip ile Covid-19 döneminde hem de şu anda kesintisiz bir hizmet sunulmaktadır. Hafta sonları dâhil hastaların ihtiyaçları doğrultusunda ekiplerimiz hastaları ziyaret edip gerekli tıbbi tedavi ve uygulamalar yapmakta ve gerekirse hastaneye nakillerini sağlamaktadırlar.
13 yataklı hemaodiyaliz ünitemiz de 45 hastaya hizmet vermekteyiz. Bebek dostu hastane olarak 3 kadın doğum ve 3 çocuk hekimi, 4  sedyeli odasıyla hizmet vermekteyiz. Bizim temel prensibimiz burada ilçe dışına herhangi bir şekilde hasta sevk etmemek, endikasyon dâhilinde buradaki hastaları burada tedavi edip ilçe dışına göndermemeye çalışıyoruz. Güçlendirilmiş ilçe hastanesi olarak sağlıklı ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”