Birecik İlçe Eski Kaymakamı FETÖ'nün beyin takımında yer alan İç Anadolu ve Ankara imamı firari Cemil Koca ile görüşme kayıtlarının olduğu tespit edildi.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi kaymakamı Mehmet Fatih Koca'nın, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü veri bankasından alınan raporla İçişleri Bakanlığından gelen bilgi, belge ve verilerde FETÖ'nün beyin takımında yer alan İç Anadolu ve Ankara imamı firari Cemil Koca ile görüşme kayıtlarının olduğu tespit edildi.

Şanlıurfa'da Devrilen Traktörün Altında Hayatını Kaybetti Şanlıurfa'da Devrilen Traktörün Altında Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde görev yapan kaymakam Mehmet Fatih Koca, Ocak 2021'de İçişleri Bakanlığı tarafından verilen uzaklaştırma kararı ile açığa alındı. Düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Koca, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Koca hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün mülkiye teşkilatı mahrem yapılanması soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede, Koca'nın mülkiye teşkilatı mahrem sorumlusu olan 2 şüpheliyle operasyonel hat ile 55 kez, mahrem sorumlu 1 şüphelinin şahsi hattıyla ise 4 kez irtibat kurduğu tespit edildi.

ANKESÖRE TAKILDI

Ankara'da 3 farklı ankesörlü/sabit hattan ardışık arandığı belirlenen eski kaymakam Koca'nın iddianamesinde ifadesi yer alan H.B., "Mustafa Fatih Koca ile benim de aralarında bulunduğum 6 kişiden yapılanma içerisinde olmamız nedeniyle FETÖ tarafından bir grup oluşturuldu" dedi. 99. Dönem Kaymakamlar Sorumlusu Mustafa Güzel ise Koca'dan sorumlu olduğunu ve sohbetlere katıldığını söyledi.

TEPE YÖNETİCİSİ İLE GÖRÜŞME KAYDI ÇIKTI

Koca'nın, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü veri bankasından alınan rapor ile İçişleri Bakanlığından gelen bilgi, belge ve verilere göre FETÖ'nün beyin takımında yer alan İç Anadolu ve Ankara imamı firari Cemil Koca ile görüşme kayıtlarının olduğu tespit edildi. Koca'nın FETÖ'den işlem görmüş kişilerle arasında para transferinin de olduğu belirlendi. Koca ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Kaynak: Sabah Gazetesi