Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde DSİ tarafından yürütülen ve 10 yıldır bitmeyen Mezra Gölet’inin inşaatı pes dedirtti.

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Birecik’te Mezra Gölet’inin inşaat alanındaki çalışmaları yerinde inceleyerek, yavaş ilerleyen çalışmalara sert tepki gösterdi.

Gözden kaçırmayın

Tanal İle Abuzer Arasında Koruculukta Torpil Tartışması! Tanal İle Abuzer Arasında Koruculukta Torpil Tartışması!

CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ Mezra Gölet’i ile ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada:

“Değerli basın mensupları bilindiği üzere Birecik Mezra Göletti yanındayız. Yaklaşık 10yıldır DSİ tarafından projesi biz 10 yıl önce bitip uygulamaya geçilmişti. 10 yıldır şantiye devam ediyor. Şu ana kadar Birecik Mezra Göletti bitmiş durumunda değil.

Eğer Birecik Mezra Göletti biterse 15 bin dönüm arazinin sulanması ön görülüyor. Tabi bu Birecik için çok önemli bir proje. Bir an önce tamamlanması gerekiyor. Biz bu konuda görevlilerin hepsini göreve çağırıyoruz. Biz bu konuda CHP İl Yönetimi ve ilçe başkanıyla buradayız. Birecik Mezra göletti Şantiyesindeyiz. Biz buradan tekrar çağrımızı yenileyelim. Yetkililere DSİ’ye bitirilip suyun Birecik halkına bu toprağa verilmesi konusunda çağrıda bulunuyoruz. Ve bu sürecinde açıkçası takipçisi olacağız.” İfadelerini kullandı.

CHP Birecik İlçe Başkanı halkın sıkıntısı haline gelen Mezra Gölet’inin halledilmesi hususunda büyük talebin olduğunu dile getirdi. CHP Birecik  İlçe Başkanı Av.Sakıp Yaşar :

 “İlçemizle ilgili bu problemi Başkanımızla paylaştık. Çünkü halkımızın büyük bir sıkıntı var. Halkımızın büyük talebi var. Çünkü burada yaklaşık 10 yıldır sulama kanalı yapılacak. Ve burada 10 yıllık inşaat alanı yapıldı. Ondan sonraki gün faaliyet gösterilmedi. Burası büyük bir sulama kanalı özellikle bugünlerde tarıma çok ihtiyaç duyulduğu zaman bizim için hayati önemi taşıyan bir yer. Buraya yetkilileri çağırıyoruz. Buranın bitirilmesi gerekmektedir. Çünkü buradaki su kaynakları da tükendi.” Dedi