Şanlıurfalı firmalar, HOST Istanbul 2024 sahnesine çıkıyor Şanlıurfalı firmalar, HOST Istanbul 2024 sahnesine çıkıyor

20 ilin Tarım ve Orman Müdürleri ile sorumlu Bölge Başkanlarının bir araya geldiği toplantıda, Türkiye'nin tarımsal üretim planlaması çerçevesinde sürdürülebilir tarım ve kaliteli üretimin ele alındı.

Tarımsal üretimini arttırmayı ve üreticilerin refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan stratejiler ile iş birliği çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda Şanlıurfa Tarım ve Orman l Müdürü Mehmet Aksoy, Şanlıurfa'nın tarımsal potansiyeli, sosyo-ekonomik yapısı ve mevcut tarımsal projeler hakkında katılımcılara kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy, toplantının sonunda yaptığı açıklamada, tarımsal üretimin arttırılması ve çiftçilerin desteklenmesi konularında ortak hareket etmenin önemine vurgu yaparak, FAO'nun bu tür etkinliklerinin sektörde iş birliğini güçlendirdiğini belirtti.

Aksoy, toplantıyı 2024 yılında Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek tarımsal projelerin planlanması ve il müdürlerinin görüşlerinin alınması için bir fırsat olarak değerlendirildi.

Editör: Urfadasin Haber