Kaçak hattı çeken şahıslar, denetim ekiplerinin geldiğini fark edince kullandıkları malzemeleri bırakarak kaçtı. 

Olay Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşandı. Yeni şebekeden elektrik almayı reddederek Dicle Elektrik’in yeni hat çekmesini engelleyen site sakinleri, %72.2 oranında kaçak elektrik kullanıldığı ortaya çıktı. 

 “Biz hırsız değiliz” yazılı pankartın asılı olduğu aynı sitede yeni döşenen şebekeden kaçak elektrik hattı çeken şahıslar suçüstü yakalandı.

Şanlıurfa'da Gecici Kurban Pazarlarında Veterinerlerden Sıkı Denetim Şanlıurfa'da Gecici Kurban Pazarlarında Veterinerlerden Sıkı Denetim

Yeraltı kablosunu delip bodruma kaçak hat çekmişler

Hafta sonu akşam saatlerinde Dicle Elektrik’e yapılan bir ihbar üzerine denetim ekipleri, polise de haber vererek Kışla Mahallesi’nde bulunan siteye gitti. Yapılan kontroller sonucunda daha yeni döşenen yeraltı elektrik şebekesine ait korumalı kabloların elektrik panosunun altı kazılarak delindiği ve buradan evlere kaçak elektrik hattı çekilmeye çalışıldığı belirlendi. Metrelerce uzunluktaki kaçak hattın sitenin bodrumuna kadar çekildiği ancak konutlara bağlantısının henüz yapılamadığı saptandı. Ekiplerin geldiğini görünce kaçan kişilerin kullandıkları malzemeleri de olay yerinde bıraktığı belirlendi. Dicle Elektrik ekipleri, gerekli tespitleri yapıp tutanak altına aldıktan sonra delinerek zarar gören yeraltı kablolarını onardı ve kaçak hattı iptal etti. 

Kaçak hat çekenler hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Yaşanan olay üzerine Dicle Elektrik avukatları harekete geçti. İlk incelemede, kaçak elektrik hattı çekilirken panonun bulunduğu alanın görünmemesi için buraya bir tır çekildiği tespit edildi. Avukatlar, kaçak elektrik hattı çekenlerin belirlenerek hak ettikleri cezayı alabilmesi için savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 

Editör: Urfadasin Haber