Tatbikata, 1 Doç.Dr., 3 Pratisyen Hekim , 3 Hemşire, 8  Paramedik, 5 acil tıp teknisyeni, 1 Eczacı, 1 Diş Teknisyeni, 1 laborant,  1 röntgen teknisyeni, 1 anestezi teknisyeni  olmak üzere toplamda 25 personel katıldı.

Bağırsaklarınızı Motor Gibi Çalıştıran 7 Öner Bağırsaklarınızı Motor Gibi Çalıştıran 7 Öner

Şanlıurfa Bozova ilçesinde İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Kurtarma Ekibi (UMKE) nin 25 yeni katılımcısı için temel eğitimin ve saha eğitiminin kurulduğu kamp alanını Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ve hizmet başkanları ziyaret etti.

Bozova kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt kamp alanında katılımcılara "Ülkemiz inşallah yeni bir afet ile karşı karşıya kalmaz, meydana gelebilecek yaşanmasını istemediğimiz tüm afet ve olağan dışı durumlar için de eğitimlerin devam etmesi gerekiyor."dedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz,ise "Yılda iki defa gerçekleştirdiğimiz Umke temel eğitimini şu an arkadaşlarımız uyguluyorlar. Eğitim sonunda Umke ekibimize yaklaşık 25 yeni arkadaşımız dahil olmuş olacaktır. Eğitimlerin teorik ve pratik kısmında öğrenilen veya pekiştirilen konular eğitim sonundaki tatbikatla canlandırıldı. Gerçeğini aratmayan bir deprem bölgesi oluşturulan tatbikatta UMKE’nin yeni gönüllüleri adeta zamanla yarışarak öğrendiklerini uygulamalı olarak sahada gerçekleştirme şansı buldu.

Tatbikat sonrasında başarılı olan kursiyerlerimiz ile birlikte UMKE gönüllü ordumuzu güçlendirmiş olacağız. Ülkemize meydana gelebilecek yaşanmasını istemediğimiz tüm afet ve olağan dışı durumlar için Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü UMKE birimi olarak hazırız” ifadelerini kullandı.