Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfa-Bozova Pompaj Sulaması 2. Kısım Projesini yeniden gündeme taşıdı. 

“Pardon Bu Hangi Kuyruğun Sırası?” “Pardon Bu Hangi Kuyruğun Sırası?”

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesini Türkiye Büyük Millet Başkanlığı’na sunan CHP’li Aydınlık, “konuyla alakalı vatandaşlarımızdan son dönemde çok sayıda şikâyet alıyoruz çünkü bu proje Karaköprü, Bozova ve Hilvan ilçelerini etkileyen bir proje. 
Yine bununla birlikte Karaköprü ilçesine bağlı Tülmen, Kırkpınar, Küçüktülmen, İsaören, Esemkulu ve Korukezen gibi fıstık üretiminde bölgenin merkezi olan mahallelerin Fırat Nehrine mesafesi 3,5 kilometre olmasına rağmen sulama yapılamamasından dolayı 100 yıllık ağaçların kuruduğu köylüler tarafından iletilmiştir.”dedi
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin yanıtlaması istemiyle sorduğu sorular şöyle;
1)    Bozova Pompaj Sulaması 2. Kısım Projesinde neden sıkıntılar yaşanmaktadır?
2)    Bahse konu projede herhangi bir çalışma devam etmekte midir?
3)    Şanlıurfa-Bozova Pompaj Sulaması 2. Kısım 1. Ünite %100 tamamlanmış mıdır?
4)    Şanlıurfa-Bozova 2. Kısım 2. Ünite %100 tamamlanmış mıdır?
5)    Karaköprü İlçemizde Tülmen, Kırkpınar, Küçüktülmen, İsaören, Esemkulu ve Korukezen gibi mahallelerin Fırat Nehrine 3,5 kilometre kadar mesafede olmasına rağmen neden sulamadan yararlanamamaktadır?
6)    İlgili kuruluşlara vatandaşlarımız tarafından şikayetler iletilmesine rağmen neden bugüne kadar çözüme kavuşturulmamıştır?