Olay Sakarya’nın Serdivan ilçesinde yaşandı. Sefa Ö. isimli şahıs, kafede bir süre oturduktan sonra hesabı ödemek için kasaya yöneldi. Üzerinde nakit olmadığını belirten Sefa Ö. 120 TL’lik hesabı işyeri sahibinin banka hesabına atarak ödemek istedi. İşyeri sahibi Oğuzhan A. teklifi kabul edip, telefonundan hesap bilgilerinin olduğu mobil bankacılık uygulamasını açtı.

Şanlıurfa Otobanında Yağ Yüklü Tır Cayır Cayır Yandı Şanlıurfa Otobanında Yağ Yüklü Tır Cayır Cayır Yandı

KENDİ HESABINA 40 BİN TL GÖNDERDİ KOŞARAK KAÇTI

İşyeri sahibinin banka hesabına 120 TL gönderen şahıs, daha sonra işyeri sahibi Oğuzhan A.’ dan telefonunu isteyerek annesini araması gerektiğini söyledi.

Oğuzhan A. arka planda mobil bankacılık uygulaması açık kalan telefonunu Sefa Ö.'ye verdi. Sefa Ö. uygulama üzerinden kendisine 40 bin TL gönderdi. Ardından telefonu işyeri sahibine geri verip kafeden çıktıktan sonra, koşarak kaçtı.

İŞ YERİ SAHİBİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Bir süre sonra mobil bankacılık hesabını kontrol eden Oğuzhan A. hesabındaki paranın eksildiğini görünce dolandırıldığını fark etti. Kafedeki güvenlik kameraları görüntüleriyle polis merkezine giden işyeri sahibi, Sefa Ö.’den şikayetçi oldu. Şikayet sonrası harekete geçen polis ekipleri Sefa Ö.’nün yakalanması için çalışma başlattı.