Konuları anlatırken yaptığı tasvirlerle kişileri ve olayları gözünüzde canlandırmanıza da yardımcı olan Bahaddin Yetkin, “NE DERİZ? NE YAPARIZ?” başlıklı yazısında okuyucularına “Eksiği var fazlası yok” dedirtti.

Bahaddin Yetkin’in haftalık yazılarını takip edenler kendi aralarında “Biz konuşurken sanki bu arkadaş yanımızda oturuyormuş gibi bizden duyduklarını yazmış.” diyenler bile oluyor.

Şanlıurfa Akçakale Yolunda Kaza; Yaralılar Var Şanlıurfa Akçakale Yolunda Kaza; Yaralılar Var

Toplumun vicdanını ve kamu yararını ön planda tutarak yazdığı bu haftaki “NE DERİZ? NE YAPARIZ?” başlıklı yazısında da yine müthiş kıyaslamalar, benzetmeler yaptı.

Bahaddin Yetkin’in Ajansurafa ve İpekyol gazetesinde yayınlanan işte bu haftaki yazısının bir bölümü;

“Kentsel dönüşüm deriz, deprem konusunda yayımladığımız beyanlar ve mesajlar dünyayı kurtarır niteliktedir ancak hiçbir gecekonduyu dönüştürmeyiz. Bu da yetmezmiş gibi dönüşümde kullanılmak üzere ayrılmış arsaları haraç mezat satarız.

İhalelerde şeffafız deriz, beytülmal dilimizden düşmez ama ihale öncesi ekibimizi gönderip anlaştırdığımız firma ihaleyi kazanır.

Fırsat eşitliğinde kimse elimize su dökemez deriz, yorucu görevlere adam alırken kura çektiğimizle övünürüz. Maaşı kallavi olan işe alımlarda veya işe gelmeden maaş almasını istediğimiz kişilerde “fırsat eşitliğini” unutup yakınlarımız, partililerimiz ve şerrinden emin olmadığımız kimselerin yakınları hatırına “fırsat bu fırsat hurra” diyerek başkalaşım geçiririz.

Yakın çevremizi işimize karıştırmıyoruz diye beyanlarda bulunuruz, çevremizdekilerin elinden telefon düşmez, ofislerinden müteahhitler eksilmez. Gerekirse başka şehirlerde görüştürüp, “işleri hallettiririz”.

En ucuz ulaşımı biz sağlıyoruz deriz, daire başkanımız “kıyaslama için sadece bizden pahalı belediyelerin bilgisini topluyoruz” der.
Bilim merkezi deriz, bilim insanlarını kaçırtacak her türlü hadisede karşı tarafta yer alırız. Ancak bir akrabamıza torpil isterken yanlarına gider, “hocam hocam” diyerek kıymet vermiş gibi yaparız.

Dava adamlığından dem vururuz, en büyük kuyuyu; aynı partiden olan arkadaşımız için kazar, en uzun şikayet mektuplarını onların hakkında yazarız.

Birlik ve dayanışma içinde olduğumuzu dilimizden düşürmeyiz, belediye başkanı olarak il başkanını, il başkanı olarak belediye başkanını, ilçe belediye başkanı olarak diğer ikisini, milletvekilliğinde umudu kalmayanlar olarak da hepsini toptan bertaraf etmekten başka bir aktivitemiz olmaz.
Yazının tamamını okumak için Linki TIKLAYIN