Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, bildik vali profilinin dışında bambaşka bir vali profili ile vatandaşlara adeta “Ülkede böyle valiler de var” dedirtiyor.

Şanlıurfa’ya 20 gün önce atanan ve geldiği günden buyana yerinde durmayan Vali Salih Ayhan, bir bakmışınız tarlada çapa yapıyor, bir bakmışsınız çiğ köfte leğenin başında, bir de bakıyorsunuz biçerdöver direksiyonun başında arpa hasadı yapıyor.

FVD5ORkXoAM3vmc
Şanlıurfa’ya atandığı günden buyana alışılmış vali profilinin dışında bir profil çizen Vali Salih Ayhan, halkla samimi ve iç kucaklaşması kısa sürede sevilmesine neden oldu.
Sivas valiliğinden Urfa’ya atandığında arkasında halkın ağladığı vali olarak hafızalara kazınan Salih Ayhan, kısa sürede Şanlıurfalıların da taktirini kazandı.
Şanlıurfa Valisi olarak göreve başladığı günden buyana Suruç, Birecik, Halfeti, Akçakale ilçe ziyaretlerinin ardından bugün hafta sonu dolayısıyla Hilvan İlçesini ziyaret eden Salih Ayhan, Arslanlı Köyünde tarlada çiftçilerle buluştu. Biçerdöverin direksiyonuna başına geçip arpa hasadı yaptı. 

FVD5ORjXwAAnOwX
Başında şapkası, boynunda poşusu ile bir süre biçerdöveri kullanan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Emekleriyle toprağa hayat veren tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli bir hasat dönemi dileriz. Hilvan Arslanlı Mahallesi’nde arpa hasadına katıldım. Hasat döneminin ülkemize, milletimize ve tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

FVEJMRsXEAE-7jg

Unutulmaya Yüz Tutmuş Sokak Oyunları Şanlıurfa’da Yaşatıldı Unutulmaya Yüz Tutmuş Sokak Oyunları Şanlıurfa’da Yaşatıldı

Hilvan ilçe temasları sırasında bir karpuzcuda karpuz alıp dilimleyerek çocuklara ikram eden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan,  çocuklarla karpuz yemesi renkli görüntülere sahne oldu. Vali Salih Ayhan, karpuz ikramında çocuklardan yaz döneminde bol bol kitap okumaları için söz aldı.