Genel ev temizliği yaparken, banyo ve tuvaletlerin daha hijyenik ve temiz olması son derece önem taşıyor.

Şidette Uğrayan Doktor İstifa Etti! Şidette Uğrayan Doktor İstifa Etti!

Banyo ve tuvalet temizliğinde özellikle fayans temizliği oldukça önemlidir. Fayans aralarında yer alan leke ve kirler can sıkıcı bir hale gelse de artık kolayca kirlenmiş fayans aralarını bembeyaz yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Banyo ve tuvalet temizliği esnasında kararmış olan fayans araları en çok tedirgin eden unsurlar arasında yer alıyor. Fayans temizliğinin kolay olmasının yanı sıra aralarında bulunan leke ve kirler herkesin canını sıkabiliyor. Kolayca elmas gibi parlayan fayanslara sahip olmanız ve istenmeyen görüntüleri yok etmeniz için mucizevi bir yöntemi sizlerle paylaşacağız.


BU YÖNTEMLER SAYESİNDE FAYANS ARALARI PIRIL PIRIL OLACAK!
Bu yöntem sayesinde kararmış olan fayans aralarını çok pratik bir şekilde temizleme imkanına sahip olabilirsiniz. Fayans aralarını temizleme esnasında zorlanan kişilerin mutlaka uygulaması gereken bu yöntemler ile sorunu kökünden çözmüş olacağız. İşte, fayans aralarını beyazlatmak için uygulanması gereken o doğal yöntemler hakkında merak edilen detaylar.


KARARAN FAYANS ARALARINI SİRKE VE TUZ İLE KOLAYCA TEMİZLEYİN
Son günlerde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alan sirke ve tuz karışımı, adeta gündeme oturdu. Sirke ve tuz karışımı sayesinde kararmış olan fayans aralarını çok kolay bir şekilde temizleme imkanını elde edebilirsiniz. İki bardak sirke ve bir fincan tuzu uygun bir kabın içerisine ekledikten sonra iyice karıştırın. Eski bir diş fırçası yardımı ile kararmış olan fayans aralarını fırça ile temizleyin. Tuz ve sirke ile fayans aralarında bulunan leke ve kirlerin anında yok olduğunu göreceksiniz.


SON DERECE ETKİLİ KARBONAT VE SİRKE KARIŞIMI
En etkili formüller arasında yer alan karbonat ve sirke karışımı son günlerde çok sayıda kullanım alanlarına sahip etkili bir karışım olarak biliniyor. Bununla birlikte banyo ve tuvalette yer alan kararmış fayans aralarının da pırıl pırıl temizlenmesine yardımcı oluyor. Bir su bardağı sirke ve bir su bardağı karbonatı iyice karıştırın ve diş fırçası ile fayans aralarını iyice temizleyin. 10 dakika civarında beklettikten sonra bir kez daha diş fırçası yardımı ile fayans aralarını iyice ovalayın. Son olarak soğuk su ile temizleyerek pırıl pırıl fayanslarınıza kavuşun.