Urfa Büyükşehir Belediyesi 2022 yılı Haziran ayı birinci birleşim meclis toplantısında Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam konuşması şok etkisi yarattı.

“Sahil parkını Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi verdik anamız ağladı” diyen Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, toplantıda konuşan HDP Meclis Üyelerinden Cahide Udum ile Halil Sarıkaya’nın sözlerini de haklı bulduğunu belirtti

Birecik içme suyu ve Fırat Nehrinin kenarındaki molozlar için Büyükşehir tarafından yapılan ihalelerin yarım kaldığından yakınan Mirkelam “HDP Meclis Üyelerinin söylediklerinin hepsi doğru. Ben belediye başkanı olarak bütün sorunlara tek tek katılıyorum. Eksiklikleri bile var. Millet Bahçesi 6 Temmuz’da TOKİ tarafından ihaleye çıkarılacak. İçme suyu ve Fırat nehrine dökülen molozlar Büyükşehir tarafından ihaleleri yapılmış ama başlanmamış, yarıda kalmıştır. Herkes diyor Birecik incidir, şudur, budur benim nazarımda hiçbir şey değil. Çünkü Büyükşehir’de hiçbir şekilde bir yardım görmüyoruz. Sahil parkını verdik anamız ağladı buyurun gelin bakın benim belediyemdeyken kaç kişi çalışıyordu, şimdi kaç personel çalışıyor?

İl Başkanından Parsel Satışlarına Sert Tepki İl Başkanından Parsel Satışlarına Sert Tepki

Bu yıl ilaçlamayı göreceğiz. Mecliste benim meclis üyelerim veya diğer partiye mensup meclis üyeleri eleştirecekler. Çünkü biz yapmıyoruz Büyükşehir yapıyor ilaçlamayı ama bütçe yapılırken onca Şanlıurfa’ya 10 milyon deyip bunu paylaştırırsanız olacağı şey budur. Bize 10 lira veriyorsunuz. Biz ilacı 20 liraya mal ediyoruz. Ama bizim payımızı siz alıyorsunuz. İnanın rezil olduk bu yıl da ilaçlamada perişan olacağız.” ifadelerini kullandı.