Kafasından darbe alan DHA Şanlıurfa Muhabiri Ömer Şulul için Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tahir Gülebak, kınama mesajı yayınladı.
Olay dün gece Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis önünde yaşandı. Aralarında husumet bulunan iki aile arasında silahlı kavga çıktı. Kavgaya müdahale eden polis ekipleri, tarafları olay yerinden uzaklaştırdı. Kısa süre sonra yeniden hastane önünde toplanan husumetli taraflar, tekrar kavga etmeye başladı. Kavgada polislere de saldıran şahıslar polis memuru İsmail K. İle haber için olay yerinde bulunan DHA Şanlıurfa Muhabiri Ömer Şulul’u da yaraladı.

Tahir Gülebak
Yaşanılan olayın ardından Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tahir Gülebak yayınladığı mesajında DHA muhabiri Ömer Şulul ve polis memuruna geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  

Siverek Narlıkaya Göleti’nde Son Durum Siverek Narlıkaya Göleti’nde Son Durum

Tahir Gülebak “Kavga sırasında görevini icra etmeye çalışan DHA muhabiri meslektaşımız Ömer Şulul ve polis memurumuz yaralandı. Bir kez daha gördük ki gazetecilik mesleği zor bir meslek. Görevini yapmaya çalışan arkadaşımız Ömer Şulul zorlu şartlar altında görevini yine de yapmaya çalışmıştır. Aslında arkadaşımızın yaşadığı olay birçok gazetecinin karşı karşıya kalabileceği bir olaydır. Yaralanan Gazeteci arkadaşımıza ve polis memurumuza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayı gerçekleştiren kişileri şiddetle kınıyorum.” dedi.