Kuşkusuz evlerin en çok kirlenen yerlerinden biri camlar.Dışarıdan gelen toz ve lekeler derken bir bakmışsınız ki camlarınız iyice kirlenmiş.

Kuşkusuz evlerin en çok kirlenen yerlerinden biri camlar. Dışarıdan gelen toz ve lekeler derken bir bakmışsınız ki camlarınız iyice kirlenmiş. Çoğu zaman ne kadar uğraşırsanız uğraşın, camlar istediğiniz temizlik seviyesine de erişemeyebilir. Neyse ki cam temizliği için çok pratik ve kolay bir yöntem bulunuyor...

Ev temizliği yaparken kullanabileceğiniz birçok farklı ve yaratıcı fikir mevcut. Cam temizliği için de mucizevi bir yöntem var! Saçlarınız için kullandığınız şampuan, camları pırıl pırıl yapıyor. Evet, yanlış duymadınız! Peki, şampuanla cam temizliği nasıl yapılır?

IŞIL IŞIL PARILDAYAN CAMLAR İÇİN ŞAMPUAN MUCİZESİ

Camları birçok yöntem ve ürün kullanarak temizlemeyi denediniz ama sonuç tam istediğiniz gibi olmadı. Oysa çok basit bir yöntemle ışıl ışıl camlara kavuşabilirsiniz. İşte, şampuanla camları tertemiz yapmanın sırrı:

- Temiz bir kovanın içerisine 2 litre kadar ılık su koyun.

- Suyun içerisine 4 yemek kaşığı dilediğiniz bir şampuanı ilave edin.

- Hafifçe karıştırarak iyice köpürtün.

- Köpüren karışımın içerisine cam silme bezini atarak güzelce ıslatın. Burada temizlik için kaliteli bir bez seçmelisiniz. Mikrofiber bezleri ya da cam silme bezlerini tercih edebilirsiniz.

- Daha sonra ıslattığınız bez ile camların her yerini güzelce silin. Ardından camları durulayın.

- Son olarak ise bir gazete kağıdı yardımıyla camların üzerinde kalan nemi alarak temizliği bitirebilirsiniz.

ŞAMPUANI PRATİK BİR ŞEKİLDE DE KULLANABİLİRSİNİZ

Bazen camlarınızın sadece lekeli kısmını silmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda daha pratik bir yönteme başvurabilirsiniz.

- Pompalı bir şişenin içerisine su koyun.

- Suya biraz şampuan ekleyip güzelce çalkalayarak köpürtün.

- Karışımı camın lekeli yerlerine sıkın ve ardından cam silme beziyle silin.

Haliliye Belediyesi İle Türkiye Şampiyonu Oldu Haliliye Belediyesi İle Türkiye Şampiyonu Oldu

- Bu yöntemi biten şampuan şişelerine su ekleyerek de yapabilirsiniz. Böylece hem kalan şampuanı değerlendirmiş hem hazır cam silme suyu elde etmiş olursunuz.

DAHA KİRLİ CAMLAR İÇİN DAHA GÜÇLÜ BİR TEMİZLEYİCİ DE HAZIRLAYABİLİRSİNİZ

Camlarınız çok fazla tozlanmış ve kirlenmiş olabilir. Böyle durumlarda şampuana destek olacak bazı ürünler kullanarak daha güçlü bir temizleyici elde edebilirsiniz.

- Şampuanlı suyu cam temizleyici ürünler ile güçlendirebilirsiniz.

- Eğer doğal yöntemleri tercih ediyorsanız şampuanlı suya sirke veya karbonat ekleyebilirsiniz. Şampuanlı suyun içerisine yarım su bardağı beyaz sirke veya az bir miktar karbonat koyabilirsiniz.