31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için AK Parti’nin Adıyaman ilçe belediye başkan adayları arasında Şanlıurfalıların çok yakından tanığı bir isim de var.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevinden istifa edip memleketi Adıyaman'ın Kahta İlçesinde AK Parti'den Belediye Başkan Aday adayı olan Mehmet Can Hallaç'ın adayların açıklamasına kısa süre kala Kahta Belediye Başkan adayı olduğunu AK Parti Adıyaman eski Milletvekili Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından duyurdu.

İnşaat Mühendisi olan Can Hallaç'ı tebrik eden Mehmet Metiner  “Memleketim Kahta’mın AK Parti Belediye Başkan adaylığına layık görülen Mehmet Can Hallaç’ı can u gönülden tebrik ediyorum. Mehmet Can kardeşimi çocukluğundan bilirim. Birikimi, yeteneği, temsil kabiliyeti ve ahlakıyla  göz dolduran biridir. Kahta kazandı. Hayrolsun."ifadelerini kullandı.

Mehmet Can Hallaç Kimdir?

1965 yılında Kâhta’da doğdu. Lise eğitimini Kahta İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi'nden İnşaat Mühendisliği diplomasını aldı.

Uluslararası deneyim kazanmak amacıyla ulaşım alanında yüksek lisansı tamamlamak üzere İngiltere'de Yüksek Lisans derecesi aldı.

Harran Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak başladığı kariyerinde, şehir altyapı yönetimi, altyapı projeleri koordinatörlüğü, Belediye Şirketlerinde Genel Müdürlük, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Ulaşım Daire Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu.

Son olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı görevinden emekli oldu.

Başkan Adayı Ali Murat Bucak Gidilmedik Yer, Çalmadık Kapı Bırakmıyor Başkan Adayı Ali Murat Bucak Gidilmedik Yer, Çalmadık Kapı Bırakmıyor

Şu anda serbest mühendis ve ulaşım/trafik uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve 4 çocuk babası.

Editör: Urfadasin Haber