Haliliye’de Yöresel lezzetlerin sunulduğu Göbeklitepe Gastronomi Merkezi ve Restoranı, meslek edindirme sertifikalarının verileceği HAL-MES, Konservatuar Sınıfı, Kütüphane, Konferans Salonu ve Evlendirme Dairesi bulunan İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi, bölgenin sosyal donatı alanı ihtiyacını karşılarken Şanlıurfa Mitingi sonrası İbrahim Tatlıses Kültür Merkezini ziyaret eden ve burada gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Kültür Merkezine hayran kaldı.

TASARRUFA YÖNELİK PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİRİLDİ

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ahşap-İş Atölyesinde deforme olan bank ve piknik masaları onarım sonrası ilk günkü görünümüyle yeniden hizmete sunan Haliliye Belediyesi Şanlıurfa’da bir ilk olan atölyeler ile hem hizmette hızlı işleyişi hem de tasarrufu sağladı. 

SANCAKTAR VE KARŞIYAKA KOMPLEKSİ ÇOK BEĞENİLDİ

Merkez ve kırsalda yürütülen altyapı ve üstyapıya 70 milyon harcayan Haliliye Belediyesi, hizmete açtığı içerisinde Kapalı Semt Pazarı/Otopark, Çok Amaçlı Sosyal Tesis, Zabıta Amirliği, Muhtar Evi ve Park alanı olan Sancaktar Kompleksi çok beğenildi.
Karşıyaka Mahallesine kazandırılan Semt Pazarı, Zabıta Amirliği, Camii ve Spor Sahası ile Karşıyaka Kompleksi de esnaf ve vatandaşlar, pazar yeri ile birçok sorunun ortadan kalktığını ifade etti.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı; Kesinlikle ve Kesinlikle Omuzlarınız Düşmesin AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı; Kesinlikle ve Kesinlikle Omuzlarınız Düşmesin

HALİLİYE’DE 3 MAHALLE DAHA DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Haliliye Belediyesi’nin Devteyşti Mahallesine 100 kişi kapasiteli Okuma Salonu da bir diğer yatırımları arasında yer alırken “Haliliye’de Doğalgazın Ulaşmadığı Mahalle Kalmayacak” sloganıyla mahalleleri bir bir doğal gaza kavuşturuyor. Bağlarbaşı, Yavuz Selim ve Süleymaniye Mahallelerine doğalgaz verilirken Haliliye’de  3 mahallenin daha doğalgaza kavuşacağı bildirildi.
Başkan Mehmet Canpolat’ın müjdesini verdiği doğalgaz çalışmaları; Bağlarbaşı, Yavuz Selim ve Süleymaniye Mahallelerinde başladı.

118 DÖNÜM HALİLİYE MİLLET BAHÇESİNDE SONA DOĞRU

Bu arada Haliliye Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Millet Bahçesi’nin çalışmaları 118 dönümlük alanda sona yaklaştı. Bölgenin sosyal donatı ihtiyacına cevap verecek olan Millet Bahçesi’nde mesire alanı, çocuk oyun alanları, macera parkı, bisiklet yolu, yürüyüş yolu ve dinlenme alanları yer alacak.

2 ADET FABRİKANIN İNŞAATI BİTME AŞAMASINA GELDİ

Haliliye Belediyesinin istihdamı arttırmaya yönelik çalışmaları arasında Organize Sanayi Bölgesinde 2 adet fabrika binasının da bitme aşamasına geldiği öğrenildi.