Dizinin çekimleri Şanlıurfa’da 12 gün devam etmişti.  Yönetmen ve oyuncular, dizi çekimleri öncesi Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan'ı makamında ziyaret etmiş dizi hakkında bilgiler vermişti.

Dizinin Şanlıurfa çekimleri Bediüzaman Mezarlığı, Kızılkoyun Mağaraları, Balıklıgöl, Urfa Kalesi, Harran, Halfeti'de yapılmıştı. Başrollerinde usta oyuncu Feyyaz Duman ve Semih Ertürk’ün oynadığı dizi filmin, 2023’ün Ocak ayında ekranlara gelmesi bekleniyordu ancak 7 ay rötar yaptı.

Modern Doğu Masalları dizisinin bu hafta içi ekranlara geleceği fragman tanıtımlarıyla duyuruldu.  Modern Doğu Masalları dizisinde babalarını kaybetmiş olan iki kardeşin hikayesi aktarılıyor. Babalarını kaybeden Halil ve İbrahim kardeşler, onun kendilerine bırakmış olduğu vasiyetini yerine getirebilmek için bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk; Anadolu'da asırlar boyu anlatılan hikayelerle bezeli bir yolculuk. Çünkü hem babalarının geçmişi hem de kendileri hakkında birçok şey öğreniyorlar.

İbrahim Tatlıses'in İlk Eşi Adalet Sara Köşe Yazarlığına Başladı İbrahim Tatlıses'in İlk Eşi Adalet Sara Köşe Yazarlığına Başladı