Şanlıurfa’nın Ankara’daki sesi ve nefesi olan Gazeteci ve ŞURKAV Ankara Temsilcisi Cengiz Aksan bu haftaki programda önemli bir konuyu ele alacak.

Program @ankarakulisi06  Tweeter ve YouTube hesaplarından da canlı yayınlanacak.

Şanlıurfa’nın kültürüne, tanıtımına büyük katkılar sunmaya devam eden gazeteci ve aynı zamanda ŞURKAV Ankara Şubesi Temsilcisi Cengiz Aksan, bu haftaki programlarında konuşacakları konun duyurusunu yaptı.

Urfa’da İlçeler Arası Yolcu Fiyatına 3 Ayda 2’inci Zam Urfa’da İlçeler Arası Yolcu Fiyatına 3 Ayda 2’inci Zam

Cengiz Aksan, moderatörlüğünü yapacağı programda Tarım ve Gıda Güvenliğini masaya yatıracaklarını aktardı.
Cengiz Aksan, Ankara’da Çankaya Mevlâna Bulvarı’nda 3 Haziran saat 20.30’da No 473’te Tarım Uzmanı Dr. Ali Recep Nazlı ile Tarım ve Gıda Güvenliğini konuşacak. Programın moderatörlüğünü yapacak olan Cengiz Aksan, sosyal medya paylaşımında “Temel Strateji Buluşmaları devam ediyor. Bu hafta Tarım Uzmanı Dr. Ali Recep Nazlı hocamızla Tarım ve Gıda Güvenliği'ni konuşacağız. Dostları bekleriz...” ifadelerini kullandı.

Tarım Uzmanı Dr. Ali Recep Nazlı da “Dilimiz döndüğünce tarım ve gıda güvenliğini konuşacağız. Zamanı olan değerli dostları bekleriz. ” dedi.

TARIM VE GIDA GÜVENLİĞİ ÖNEMİ

Bu arada Tarımı hem bugünün hem de geleceğin sektörü olarak görülüyor.  Tarım, insanlığın beslenmesinde, sanayi sektörüne hammadde sağlanmasında, kırsal kalkınmada, istihdam artışında ve dış ticarette döviz kazanımında çok önemli rol oynuyor. Ayrıca, dünya genelinde açlığın ve yoksulluğun sonlandırılması, gıda israfının azaltılması, çölleşme ve kuraklıkla mücadele, biyoçeşitliliğin korunması gibi sürdürülebilirlik ile ilgili karşı karşıya olduğumuz pek çok küresel sorunun ortak bir noktası olarak da stratejik öneme sahip.

Gıda güvenliği de üretimden tüketicinin sofrasına ulaşana dek gıdalardaki olası fiziksel, kimyasal, biyolojik, mikrobiyolojik ve her türlü zararların öngörülmesini ve uzaklaştırılmasını temel alan tedbirlerin tamamını ifade eden bir tanımdır.