Gazeteci Cengiz Aksan, diyabetli çocukların parmaklarının delinmemesi için başlattığı rol model projenin kahramanı Vali Salih Ayhan’ı köşesine taşıdı.

Çocuklarının parmakları delindiğinde annelerinin adeta yüreğinin delinmesine duyarsız kalmayan Vali Ayhan’ın Sivas Valisi olduğu dönemde, T1 Diyabetli çocukların ailelerin isteği üzerine bir halk günü toplantısı sonra harekete geçmişti.

Vali Ayhan, çocukların parmakları delinerek alınan glikoz ölçümü yerine yüksek maliyete rağmen 157 çocuğa sensörlü glikoz çözüm cihazı temin etmişti. Vali Ayhan’ın başlattığı proje, geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kabine toplantısından sonra verdiği müjde ile diyabetli çocukları ve ailelerini sevindirdi. Erdoğan müjdesinde, yüksek maliyetli sensörlü glikoz çözüm cihazının artık SGK ödeme listesine alındığı yönünde oldu.

Vali Salih Ayhan’ın başlattığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın da kapsamını genişlettiği rol model projeden hareketle Ajansurfa’daki köşesinde “Tarih elini taşın altına koyanları yazar” başlıklı yazısında, Salih Ayhan’ın Sivas’ta başlattığı 'Elinize Değil Yüreğinize Dokunuyoruz’ projesinin hakkını teslim etti.

Dijital Sinemada Çocuklara Rafadan Tayfa İzletildi Dijital Sinemada Çocuklara Rafadan Tayfa İzletildi

Cengiz Aksan, Vali Salih Ayhan’ın projesini idarecilere örnek olmasını isteyerek yazısında” Bu proje aynı zamanda; her idareci için etrafına duyarsız kalmayıp farklı düşününce, hızlı hareket edince, bir işin nasıl yapılmayacağına değil, nasıl yapılacağına odaklanınca, değil meslektaşlarına ülkeye bile model olup örnek alınacak işler yapılabileceğinin somut bir örneği oldu. İnanıyorum ki, gözyaşları dinen her çocuk için Vali bey hem mutlu olacak hem de o çocukların masum dualarından nasiplenecek… “ifadelerini kullandı.