TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, yangınlarla mücadele eden ekiplerin fedakarca çalıştığını belirterek, “Türkiye’nin nefes kaynağı, ciğerlerimiz ormanlarımıza hepimizin sahip çıkması ve duyarlı davranması gerekiyor.” dedi. 

Hatay, Muğla, Adana, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale ve Mersin'de farklı noktalarda çıkan bazıları kontrol altına alınan yangınlarla yaşadığı üzüntüyü belirten Milletvekili Yazmacı, orman yangınları hususunda tüm vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.

Yazmacı, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da yakından takip ettiği yangın felaketlerinde hükümetimiz, milletimizin yaralarını sarmak, ormanları öncekinden de iyi hale getirmek için gereken tüm adımları atacaktır, kimsenin bundan en ufak şüphesi olmasın.” İfadelerini kullandı.

Karaköprü'de Çocuklar Tiyatro Gösterisiyle Doyasıya Eğlendi Karaköprü'de Çocuklar Tiyatro Gösterisiyle Doyasıya Eğlendi

''CANLARI PAHASINA ÇALIŞAN EKİPLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”  

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Yazmacı ““Yurdumun çeşitli noktalarında çıkan ve halen devam eden orman yangınlarını derin üzüntüyle takip ediyoruz.  Canları pahasına yangınlara karşı mücadele veren ekiplerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Çalışmaları yerinden koordine ederek, vatandaşları yalnız bırakmayan Sayın Bakanımız İbrahim Yumaklı ve bakanlık yetkililerinin çabaları da ayrı bir takdiri hak ediyor. Türkiye nefes kaynağı, ciğerlerimiz ormanlarımıza hepimizin sahip çıkması ve duyarlı davranması gerekiyor. Sadece buna ağaç yanması olarak bakmamak gerekir. O ekosistemde ne varsa bütün canlıların bir daha geri dönmemek üzere yok olduğunu düşünerek adım atmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

“UYARILARA RİAYET ETMEK, İHBARDA BULUNMAK VATANİ GÖREVİMİZ” 

Orman yangınlarının en büyük çıkış nedeninin insan kaynaklı olduğunu hatırlatan Yazmacı açıklamasına şöyle devam etti: 
“Orman yangınlarının çıkış nedeninin yüzde 88 oranında insan kaynaklı olduğunu unutmayarak yetkililerinin uyarılarına riayet etmek, kötü niyetli kişilere karşı güvenlik güçlerimizi harekete geçirmek vatani görevimizdir.”

Yazmacı mesajında ayrıca bu husustaki ihbarların 177 numaralı Orman Yangın İhbar Hattı’na yapılmasını sözlerine ekledi.