Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan 897 Afet Konut Temel Atma, 659 Konut ve 61 Dükkan anahtar teslim töreni Bireciklilerden yoğun ilgi gördü. 
Şanlıurfa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingde bağlantı kurarak gerçekleştirdiği temel atma törenlerinde, Birecik ilçesinde Milletvekili Adayı Mehmet Ali Cevheri, Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam ve Birecik Kaymakamı Kadir Duman hazır bulundu.
Temel atma merasiminin ardından duaların edildiği alanda halka seslenen Cevheri, “6 Şubat'ta yaşanan deprem afeti 11 ilimizi etkiledi ve bu illerden biri de Şanlıurfa olmuştu. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Şanlıurfa'mızda Eyyübiye ilçemiz başta olmak üzere Birecik ilçemizde de 534 konutun temeli atıldı. 6 Şubat'taki depremde Birecik ilçemizde ciddi bir şekilde zarar görmüştü. Depremde acil yıkılması gereken ağır hasarlı 2 bin 200 civarında konut etkilenmiş olup birçok insanımız evsiz barksız kaldı. Bugün mağdur insanlarımızı sıcak yuvalarına kavuşturmak için temeller atıldı. Firma yetkililerimizin de ifade ettiği gibi 9 ayda bu konutlar teslim edilecek ve bu kısa süre içerisinde insanlarımız havalar soğumadan evlerine girmiş olacaklar. Cenabı Allah bir daha böyle bir afeti bizlere yaşatmasın” dedi.

Editör: Urfadasin Haber