AK Parti'de 100'e Yakın Vekil Kırık Not Aldı, Aralarında Ufa Vekilleri de Var Mı? AK Parti'de 100'e Yakın Vekil Kırık Not Aldı, Aralarında Ufa Vekilleri de Var Mı?

Şanlıurfa'nın ileri gelen aşiretlerinden Şeyhanlı Aşiretine mensup olan AK Parti Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kurban Bayramı öncesi 9 günlük tatile girmesinin ardından soluğu memleketinde aldı.

Çiftçi  ve siyasetçi bir ailenin çocuğu olan İbrahim Eyyüpoğlu, tarım arazisinde hububat hasadını yaparken zaman zaman biçerdöver koltuğuna oturup 48-50 derece sıcak havada güneşin altında ter döktü.

Şalvarını giyip poşusunu takıp kavurucu güneşin altında çalışan AK Parti Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu'nu görenler "Ceylan derisi koltuktan kalkıp gelip traktör, biçerdöver koltuğuna oturmuş alın teriyle hasadını yapıyor" yorumunda bulundular.

Çekirdekten yetişme siyasetçi İbrahim Eyyüpoğlu, Urfa'nın duayen siyesetçisi 6 dönem Şanlıurfa Milletvekilliği yapan Seydi Eyüpoğlu'nun namı diğer Seydi amcanın torunu.

İbrahim Eyyüpoğlu, AK Parti Haliliye İlçe Başkanlığından sonra 6. sıradan milletveili adayı gösterildi.

14 Mayıs 2023 tarihinde 28. dönem Milletvekili seçilen İbrahim Eyyüpoğlu, Şanlıurfa'nın sorunlarıyla yakından ilgilenmesi ve doğal tavırları, halkla iç içe olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Eyyüpoğlu Ibrahim Ak Parti

Editör: Urfadasin Haber