AK Partili Ceylanpınar Belediyesi'nin sakin bir günü geçmiyor. Bu kez de AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yusuf Geçen, yapılanlara isyan etti.

Meclis kararıyla 11 sözleşmeli personel alımına ret oyu kullandığı için muhalif ilan edildiğini ve sorunlarla ilgilenme konusunda engel gördüğünü ifade eden Yusuf Geçen “Pes etmeyeceğiz yolumuz Reisin yolu Hedefimiz 2023” ifadelerini kullandı.

 “Ceylanpınar Halkına Duyurumdur” başlıklı bir yazılı açıklama yapan AK Parti Ceylanpınar Belediye Meclis Üyesi Yusuf Geçen şunları söyledi;
Ben Ceylanpınar Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiş bir meclis üyesiyim. Fakat bizlere vasıf görev verilmediği için hizmet edemiyoruz. Halkın arasına girip sorunlarını dinleyemiyoruz. Meclis kararlarında ne kadar Red verirsek de çoğunluk verdiği için bizim kararımız geçerli olmuyor. 1 Hafta önce alınan 11 sözleşmeliye ben bizzat Red verdim. Ama çoğunluk kararı onayladı. Belediyenin personeli bizden daha yetkili bizden daha vasıflı bizden daha fazla sözü geçiyor.  2 gündür dikkat ediyorum yağan yağmurdan dolayı halkımız isyan ediyor. Ama ben şuan bir belediye aracı değil bir çöp kovası bile alamıyorum çünkü bizlere her şeyi kısıtlamışlar bunu bizzat bir tek ben değil herkese sorabilirsiniz bunlara itiraz etiğim içinde beni muhalif ilan ediyorlar. Pes etmeyeceğiz yolumuz Reisin yolu Hedefimiz 2023” 

Bu arada Gazeteci Cengiz Aksan da “Sözleşmelilerin kadroya geçeceği ile ilgili çalışmaların yapıldığını bu günlerde neden 11 sözleşmeli personel alınır? Bu isimlerin kim oldukları ve nasıl alındıkları yakında ortaya çıkar. Umarız ihtiyaca binaen teknik isimlerdir ve belediye ile ilçe başkanı yakınları değildir.

Beyazgül, Halkı Mitingine Nasrettin Hoca Örneğiyle Davet Etti Beyazgül, Halkı Mitingine Nasrettin Hoca Örneğiyle Davet Etti

Bazı işler yasalara uygundur ama etik değildir...Ceylanpınar Belediyesi'nin sözleşmeli olarak işe aldığı 11 kişi buna bir örnektir. Listede bulunan isimler sıradan isimler değil. En şaşırtıcı olanlar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İlçe Başkanının oğlu ve Belediye Meclis Üyesi olan” yorumunda bulundu.
FhyxZ1vXgAAp0Ji