Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Durmuş kırsal Mahallesi yakınlarından geçen Cırcıp Deresinde yakınlarıyla birlikte akıntıya kapılarak kaybolan 11 yaşındaki Davut Kara’yı arama çalışmaları devam ediyor. Cuma günü yaşanan olay sonrası bölgeye giden ekipler, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Vali Şıldak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti Ve Müjdeli Haberi Verdi Vali Şıldak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti Ve Müjdeli Haberi Verdi

Sualtı arama ve kurtarma ekipleri dere içerisinde arama yaparken jandarma ve vatandaşlar da kıyıdan ilerleyerek çocuktan biz iz bulmaya çalışıyor. Olayın yaşandığı yerden yaklaşık 20 kilometrelik dere hattını kontrol eden ekipler, herhangi bir sonuç elde edemedi.

Önceki gün yaşanan olayda büyükbaş hayvan Sadiye Kara (40), Emine Kara (30) ve Yasemin Çalışkan (18) ve 11 yaşındaki Davut K, dereden geçmeye çalışırken derenin aniden suyu yükseldi.

Bir süre mahsur kalan 4 kişi, suyun daha fazla yükselmesinin ardından akıntıya kapıldı. Çevredekiler tarafından Sadiye Kara, Emine Kara ve Yasemin Çalışkan kurtarılırken Davut Kara ise akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Editör: Mehmet Fatih Aslan