TİGEM arazisinde iki şüpheli şahsın bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye gelen Ceylanpınar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şahısların su kuyularında bulunan elektrik kablolarını çalmaya çalıştığını belirledi.

Bu sırada jandarma ekiplerini fark eden şahıslar, kaçmaya çalıştı. Yaşanan kovalamaca sonucunda şahıslardan H.A.M. olay yerinde yakalandı, kaçan A.S. ise takip sonucu saklandığı evde yakalandı.

Yapılan araştırmalar sonucunda şahısların daha önceki zamanlarda da aynı şekilde hırsızlık yaptıkları ve çalıntı malzemeleri A.İ. isimli şahsa sattıkları tespiti üzerine A.İ. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Olay yerinde yapılan incelemede 1 demir kesme makası, 1 bıçak, 20 metre elektrik kablosu ele geçirilirken, hırsızlık mallarını satın alan A.İ’nin deposunda ise 14 kilogram bakır, 10 metre elektrik kablosu ve 10 kilogram parça kablolar ele geçirildi.

Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından hırsızlar H.A.M. ve A.S. sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Hırsızlık malını satın alan A.İ. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Şanlıurfa'da Depremde Yıkılan Binanın Müteahhidine 18 Yıl 1 Ay 15 Gün Hapis Cezası Şanlıurfa'da Depremde Yıkılan Binanın Müteahhidine 18 Yıl 1 Ay 15 Gün Hapis Cezası
Editör: Mehmet Fatih Aslan