Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Durmuş kırsal Mahallesi yakınlarında Cırcıp Deresinden geçmeye çalışan 4 kişiden 13 yaşındaki Davut Kara, akıntıya kapılarak kayboldu.

Türkülerin Efendisi Mehmet Özbek'e Fakıbaba'dan Geçmiş Olsun Ziyareti Türkülerin Efendisi Mehmet Özbek'e Fakıbaba'dan Geçmiş Olsun Ziyareti

Bölgedeki ekipler, çalışmalarını 7'nci gününde sürdürüyor. Sualtı arama ve kurtarma ekipleri Suriye sınır hattına kadar olan bölgede yoğun bir şekilde çocuğu arıyor. Su altında ve kıyıda arama çalışması gerçekleştiren ekipler, henüz herhangi bir sonuç elde edemedi.

Bölgedeki vatandaşların da destek verdiği çalışmalarda, dalgıçlar su altında arama yaparken su yüzeyinde de derenin akış yönüne doğru çalışmalar sürüyor.

Çalışmalar, Mardin il sınırında yer alan kırsal Çatalca Mahallesi bölgesinde yoğunlaştırıldı.

22 Mart'ta meydana gelen olayda, Cırcıp Deresi'nden karşıya geçerken suyun yükselmesi sonucu mahsur kalan Sadiye Kara (40), Emine Kara (30) ve Yasemin Çalışkan (18) vatandaşlarca kurtarılarak araçlarla Kızıltepe ve Ceylanpınar devlet hastanelerine kaldırılmış, suya kapılan Davut Kara'nın bulunması için çalışma başlatılmıştı.

Editör: Mehmet Fatih Aslan