Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ve Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri zincir marketlere yönelik denetim yaptı. Sabahın erken saatlerinden itibaren denetime başlayan Başkan Soylu ve zabıta ekipleri zincir marketleri tek tek denetledi. Marketlerde sebze, meyve, temel gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinde etiket kontrolü yapıldı. Başkan Soylu, fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, ürünlerin son tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünleri inceleyerek, denetim gerçekleştirdi.

BAŞKAN SOYLU; VATANDAŞLARIMIZIN OLASI MAĞDURİYETLERİNE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Şanlıurfa’da 75 Çalıntı Motosiklet Ele Geçirildi Şanlıurfa’da 75 Çalıntı Motosiklet Ele Geçirildi

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’Belediyemiz Zabıta Müdürlüğümüze bağlı arkadaşlarımızla birlikte özellikle zincir marketler olmak üzere ilçe genelindeki tüm marketlerde denetimlerimizi gerçekleştirdik. Bizler Ceylanpınar Belediyesi olarak hemşerilerimizin olası mağduriyetlerine asla müsaade etmeyeceğiz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekip arkadaşlarımız her gün farklı zaman dilimlerinde denetimlerini kapsamlı olarak sürdürüyor ’dedi.

BAŞKAN SOYLU; EN İYİ KAZANÇ HELAL KAZANÇTIR

Sözlerine devam eden Başkan Soylu, ‘’Bugün denetimlerimiz sırasında özellikle fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, ürünlerin son tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünlerde incelemeler yaptık. Bir eksiklik, bir yanlışlık tespit ettiğimizde de idari işlem başlatıyoruz. Bütün market sahiplerine ve bütün market yetkililerine şunu söylemek isterim ki en iyi kazanç helal kazançtır’ ’ifadelerinde bulundu.

Gerçekleşen denetimlerde 2 zincir markette tarihi geçmiş ürünlerin yanı sıra raf ve kasa fiyat arasındaki uyuşmazlıklar tespit edildi. Tarihi geçmiş ürünlere el koyarak imha eden Zabıta ekipleri, 2 zincir markete cezai işlem uyguladı.