Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde Suriye’den gelen mermiyle çocuğu felç olan babanın sosyal medyadaki feryadının perde arkası bambaşka çıktı.

Ceylanpınar'a, Suriye’den gelen mermi  11 Yaşındaki Harun Çiçek’e isabet etmiş ve felç kalmasına neden olmuştu. Yaklaşık bir yıl önce yaşanan ve olayın sıcak olduğu günlerde yetkililer aileyi ziyaret edip sahip çıkacaklarına dair sözler vermişti.  

Verilen sözlerin 1 yıldır tutulmadığını iddia eden baba İbrahim Çiçek’in sosyal medyada yayınlanan bir videosunda serzenişlerin bir çoğunun doğru olmadığı ortaya çıktı.

Baba İbrahim Çiçek’in dün sosyal medyada hesaplarında yayınlanan videosundaki sözlerinin doğru olup olmadığının peşine düşen Urfadasın haber sitesi, ilginç detaylara ulaştı. Urfadasın haber sitesinin çeşitli kurum ve kuruluşlardan derlediği bilgilere göre aileye her türlü yardımın ve desteğin yapıldı ortaya çıktı.

MEĞER EVİNİN KİRASI ÖDENİYOR, OĞLUNUN TEDAVİSİNİ DEVLET KARŞILAMIŞ

Yaşanan üzücü olaydan sonra çocuğun her türlü tedavisi Şanlıurfa ve Ankara’daki hastanelerde yapıldığı öğrenildi. Daha da yapılacak bir şey kalmayınca Harun Çiçek’in taburcu edildiği ve fizik tedaviye devam edilmesine karar verildiği bildirildi.  Bunun üzerine Ceylanpınar Evde Bakım Ünitesi tarafından çocuk her gün evden alınarak fizik tedaviye götürülüp evine geri getirilirken daha iyi hastanelerle de görüşülüp ve yapılabilecekler hakkında en üst seviyede tetkikler yaptırılmış olmasına rağmen baba İbrahim Çiçek’in destek görmediği feryadına anlam verilemedi.

BUGÜNE KADAR AYNİ VE NAKDİ YARDIMLAR YAPILMIŞ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR

Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından aileye birçok kere ayni ve nakdi yardımlar gerçekleştirildiği öğrenilirken en son 24 Şubatta 10 bin TL valilik tarafından ödeme yapıldığı, öncesinde de aydan aya ödenenlerin 20 bin TL’yi geçtiği bildirildi. Bugüne kadar şartlı eğitim, şartlı sağlık ve elektrik desteğinden toplam 8 bin TL’nin üstünde yardımında yapıldığı aileye ayrıca evinin kirasını da 4 aydır Ceylanpınar Belediyesi tarafından ödendiği öğrenildi.

ÇOCUK ENGELLİ OLDUĞU İÇİN AYLIK 2 BİN 354 TL MAAŞ ALIYOR 

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa’da Trafik Kazası: 8 Yaralı Şanlıurfa’da Trafik Kazası: 8 Yaralı

İbrahim Çiçek’in videoda gösterdiği evin kendinse ait olduğu ancak o evde yaşamadığı  şuan kiralık bir dairede oturduğu bildirilirken ayrıca çocuk engelli olduğu için Ceylanpınar sosyal Hizmet Merkezi tarafından aylık 2.354,54 TL,  SHÇEK’den de evde bakım yardımından faydalandığı öğrenildi.

BABANIN O FERYADIN YER ALDIĞI İŞTE VİDEO