Cumhuriyet Halk Partisi Ceylanpınar İlçe Başkanı Fethi Yamaç, yetkililere isyan eden 11 yaşındaki felçli çocuğun babası İbrahim Çiçek’i evinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

28 Mayıs 2021 tarihinde Suriye tarafından geldiği tespit edilen yorgun mermi sokakta oyun oynayan 11 yaşındaki Harun’un başına isabet etmişti. 28 Mayıs 2021 tarihinde Başına mermi isabet eden çocuk hastanede bir süre tedavi görmüştü. Tedavi sonrası Harun Çiçek, felçli kaldı.

Felçli çocuğun Babası İbrahim Çiçek, kendisine verilen iş ve kira desteği sözünün yerine getirilmediğini belirterek yetkililere sitem etmişti. 

Çiçek ailesinin yaşadığı soruna duyarsız kalmayan Cumhuriyet Halk Partisi Ceylanpınar İlçe Başkanı Fethi Yamaç, bugün Çiçek ailesini evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

TIR şoförü olarak çalıştığı söyleyen İbrahim Çiçek, çocuğunun sağlığına gerekli desteği sağlamak için işini bırakmak zorunda kaldığını belirtti. 
Çiçek, yaptığı açıklamada; “Çocuğumun başına mermi isabet ettiğinden buyana hayatımız alt üst oldu. Yetkililer bize iş ve kira desteği sözü verdiler. Ancak şu ana kadar bana ve aileme herhangi bir destek sağlanmadı. Aile olarak çok zor durumdayız. Bu sıkıntılı günümüzde Cumhuriyet Halk Partisi Ceylanpınar İlçe Başkanı Fethi Yamaç, bizi ziyaret etti. Sorunlarımızı dinlediler. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

CHP Ceylanpınar İlçe Başkanı Fethi Yamaç, yaptığı açıklamada; “İlçemizin Bahçelievler Mahallesi 13’üncü sokakta ikamet eden 4 çocuklu İbrahim Çiçek, kardeşimizin 11 yaşındaki Çocuğu Harun, 28 Mayıs 2021 tarihinde kafasına isabet eden yorgun mermi nedeniyle, felçli kalmıştır. Yetkililer İbrahim Çiçek kardeşimize her türlü desteği sağlayacakları sözünü vermişler. Ancak verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle, Çocuğu felçli olan baba haklı olarak söz veren yetkililere sitemde bulundu. Bizde İbrahim Çiçek’e destek vermek ve sorunlarını dinlemek ve hasta olan çocuğumuza geçmiş olsun dikeklerinde bulunmak için bugün ailesini evlerinde ziyaret ettik. Biz aileyi ziyaret ederken İlçe kaymakamımız Sayın Cüneyt Caner beyde oraya geldi.
Aileye bir yıllık kira desteği vereceklerini, temiz ve düzgün bir ev tutulması için aileye söz verdi. Ayrıca hangi hastaneyi istiyorlarsa yardımcı olacağı sözünü de aileye verdi. Baba İbrahim Çiçek’e iş verilmesi içinde Kaymakamımız TİGEM müdürü ile görüştüklerini en kısa zamanda iş sorununu çözeceğini söyledi. Çiçek ailesinin oturduğu evinin bakım ve onarımı İçin maddi destek sözünü de verdi. Ben Sayın Kaymakamımız Cüneyt Caner beyde duyarlığından dolayı teşekkür ediyorum.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan’nın Katılacağı Gençlik Şöleni İçin Urfa’dan Yolculuk Erdoğan’nın Katılacağı Gençlik Şöleni İçin Urfa’dan Yolculuk

Buradan Aileye söz vermiş olan yetkililere sesleniyorum. “Bu mübarek Ramazan ayında sorun ve sıkıntı yaşayan Çiçek ailesine vermiş olduğunuz sözleri yerine getirin. Aileye sözünüzü vermiş olduğunuz, kira ve iş desteğini de bir önce sağlayınız.
Biz Cumhuriyet Halk Partisi Ceylanpınar İlçe Başkanlığı olarak konunun takipçisi olacağız” dedi.