Toplantıya CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Basınla bir araya gelinen toplantıda konuşan CHP Haliliye ilçe Başkanı Mehtap Rastgeldi Sakacı: şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Gün geçmiş kırgınlıkların ve farklılıkların ortaya konulup hesaplaşmanın günü değil. Gün yaşadıklarımızın farkında olma günü. Gün layık olmadığımız dayatmalara dur demek için kenetlenme günüdür. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha da zordur. Bu ülke de hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak inanın en zorudur. 

Sadece benim açımdan değil, Şanlıurfa'mızda ilk kez kadın bir ilçe Başkanı ile çalışmayı seçen İl yönetimimiz adına da zor bir karardır. 
Bizim coğrafyamızda bu zor kararı alarak kadın-erkek eşitliğini sosyal anlamda bir eyleme dönüştüren Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğluna, Örgüt Yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Oğuz Kaan Salıcıya ve şahsıma ve yönetimime inanarak bizleri genel merkezimize tavsiye eden il Başkanımız Sayın Ferhat Karadağ’a ve birbirinden değerli il başkan yardımcılarımıza sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum.”