CHP Şanlıurfa İl Geçici Kurulu tarafından görevden alınan Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz'ün açtığı dava sonuçlandı.

CHP Şanlıurfa İl Geçici Kurulu tarafından görevden alınarak yerine kayyum heyeti atanan CHP Haliliye eski İlçe Başkanı Avukat İ. Halil Alagöz, konuyu mahkemeye taşıdı. Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi devam eden mahkeme bugün sonuçlandı. Davayı Alagöz kazandı ve Haliliye İlçe Başkanlığına kayyum heyeti atandı.

HALİLİYE İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN KAYYUM ATANDI

Kayyum heyetinin 45 gün içerisinde CHP Haliliye İlçe Başkanlığı için kongre kararı alması bekleniyor.

EMSAL KARAR OLUR MU?

Ankara 9. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararının Suruç, Viranşehir, Ceylanpınar, Karaköprü ve Eyyübiye İlçe başkanlıkları için de emsal karar olma özelliği taşıyor. Bu kararın diğer ilçeleri nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

NE OLMUŞTU?

Akçakale CHP İlçe Teşkilatından Salıcı’ya Protesto Şoku Akçakale CHP İlçe Teşkilatından Salıcı’ya Protesto Şoku

Geçtiğimiz şubat ayında CHP Genel Merkezi tarafından CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve yönetimi görevden alınmıştı. Yerine Ferhat Karadağ başkanlığındaki kayyum heyeti atanmıştı.  Partiyi 45 gün içerisinde seçime götürmesi gereken Karadağ, bu kararı almamış ve ilçe teşkilatlarına da kayyum heyeti atamıştı.

Bu kapsamda CHP’nin Haliliye İlçe Başkanı İ. Halil Alagöz ve yönetimi de görevden alınarak, yerine Mehtap Rastgeldi başkanlığındaki kayyum heyeti atanmıştı. CHP İl kayyum heyetinin aldığı ve tepkilere yol açan bu karar sonrasında konu mahkemeye taşınmıştı.