İl Başkanı Karadağ açıklamasında, "Yeni bir eğitim-öğretim yılına daha giriyoruz, ancak maalesef eğitimdeki sorunlarımız bir türlü sona ermeyecek gibi görünüyor. Şanlıurfa'da birçok okulumuz, fiziksel imkanlardan yoksun ve öğrenci sayısı her geçen gün artıyor. Ancak bu artışa paralel olarak kaliteli eğitim altyapısı maalesef sağlanmıyor," dedi.

Başkan Karadağ, "Hükümet, eğitimde reform vaadleriyle geldiği iktidarda, ne yazık ki sözlerini tutmadı. Sürekli değişen müfredatlar, yetersiz bina ve imkanlar, teknolojik eksiklikler ve atanamayan öğretmen sorunu hâlâ çözülememiş durumda," ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa'nın özel sorunlarına da değinen Karadağ, "İlimizdeki birçok köy okulu maalesef yetersiz koşullarda. Öğrencilerimiz, kışın soğuk, yazın sıcak sınıflarda eğitim almak zorunda kalıyor. Hükümet, Şanlıurfa'da eğitime yatırım yapmaktan kaçınıyor," diye ekledi.

Urfa'da Otomobilde 35 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirildi: 2 Gözaltı Urfa'da Otomobilde 35 Kilogram Uyuşturucu Ele Geçirildi: 2 Gözaltı

Ferhat Karadağ son olarak, "CHP olarak, eğitimin her kademesinde kalitenin ve fırsat eşitliğinin sağlanması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Şanlıurfa'da ve Türkiye'de tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum," şeklinde konuştu.