Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Örgütü Mehmet Nuri Yetgin:

Şanlıurfa'da Depremde Yıkılan Binalarla İlgili İlk İddianame Hazırlandı Şanlıurfa'da Depremde Yıkılan Binalarla İlgili İlk İddianame Hazırlandı

‘’Öncelikle tüm Türkiye'ye ve Şanlıurfa'mıza geçmiş olsun. Bu tür felaketleri bir daha yaşamamak dileğiyle... Yaşanan deprem felaketinin ardından bakanlık, elektrik ve doğalgaz gibi faturaların birkaç ay erteleneceğini açıklamıştı. Fakat deprem sürecinde yaşanan koordinasyon eksikliği ve mağduriyet maalesef ki deprem sonrası da devam etmiştir ve hala etmektedir. 

Yaşanan deprem sonrası vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışırken, vatandaşları fatura derdine düşürmek; sosyal devlet anlayışına ters olduğu gibi! Vicdanen de kabul edilemezdir. Enerji firması; Dedaş, faturaları ertelemek yerine, deprem sürecinde yanmayan lambalara iki kat fatura kesmiştir. Ayrıca çiftçinin desteklemelerine bloke koymuştur. Bu yanlıştan derhal dönülmeli, halk mağdur edilmemelidir.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü olarak bu konunun takipçisi olacağımızı belirtiyor, saygılarımı sunuyorum. ’’ Açıklamalarında bulundu.