Çetiner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 yıldır yürüttüğü görevi bıraktığını söyledi.

Çetiner, partide çalışan emekçilere baskı yapılması ve sömürülmesinden dolayı istifa ettiğini vurgulayarak, “Yaklaşık iki yıldır yürütmekte olduğum görevimden partimiz bünyesinde çalışmakta olan emekçi kardeşlerimize yapılan ve baskı ve sömürü nedeniyle istifa ediyorum.” dedi.

Genel tarafından İl Başkanlığına getirilen Ferhat Karadağ’ın 6 aydan bu yana işçilere maaş vermediğini ve başkanlığa gelir gelmez işçileri işten çıkardığını ileri süreni Çetiner, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşten çıkarılma sürecinde işçi kardeşlerimize türlü hakaret ve sözlü saldırıda bulunmuştur. İşçi kardeşlerimin hakkını savunduğum ve mücadele ettiğim için ben ve kadın yol arkadaşlarımı hedef haline getirip bizlere mobbing ve yoğun baskı uygulamıştır. Kadınlar olarak saç rengimizden, dış görünüşümüze kadar siyaset malzemesi yapan bir il başkanıdır Ferhat Karadağ. Umarım bu durum partimize zarar vermez. Her daim yanımda duran, ilham aldığın Kadın Kolları Genel Başkanım Aylin Nazlı Aka'ya müteşekkir olduğumu belirtmek isterim. Bu haksızlığın bir parçası olmamak adına görevimden istifa ediyorum, partimden değil. Partim, Atatürk ilk ve inkılaplarına bağlı kalacağımı taahhüt ederek mücadeleme devam edeceğim.”

Editör: Urfadasin Haber